Bezpilota sistēmas, pie kuru izstrādes šobrīd strādā labākie Ukrainas speciālisti, jau tagad ļauj trāpīt agresorvalsts militārajiem mērķiem līdz 1800 km attālumā. Par to Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) vadītājs Kirilo Budanovs raksta savā profilā Facebook .
“Militārie lidlauki, kas pastāvīgi apdraud mierīgās Ukrainas pilsētas, dreb no gaisa uzbrukumiem. Visa Krievijas infrastruktūra, kas strādā kara labā, cieš un turpinās ciest zaudējumus. Jo tā vietā, lai aizstāvētu savējos, Krievija izvēlējās nepatiesu neizprovocēta kara un uzbrukuma suverēnas valsts zemēm ceļu,” viņš raksta.
Budanovs atzīmēja, ka šogad, pateicoties veiksmīgajai militārās izlūkošanas virsnieku rīcībai, Ukraina pierādīja pasaulei, ka Melnā jūra nepieder Krievijai. “Viņi piespieda ienaidnieku pārvietot savu floti “drošā” attālumā, atstāt jūras robežas, kuras viņi jau sen uzskatīja par savējām. Tomēr tā ir tikai kontroles ilūzija. Jo, izvērsusi vērienīgu agresiju pret Ukrainu, tagad nav drošas vietas Krievijas okupācijas armijai un tās atvasinātajām struktūrām. Sodu var atlikt, bet nekad atcelt,” uzsvēra Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs.
Budanovs arī atzīmēja, ka GUR kiberspeciālisti gada laikā veikuši desmitiem veiksmīgu operāciju, iegūstot Ukrainai vērtīgu informāciju, iekļūstot agresorvalsts datubāzēs un konstatējot komunikācijas vājās vietas. Viņš uzsvēra, ka šis nav vienīgais informācijas avots par Krievijas militāri politiskās pavēlniecības aktivitātēm, kas tagad ir Ukrainas militārā izlūkdienesta rīcībā.
“Krievijas valstiskumam, kas balstīts uz bailēm un nežēlību, ir derīguma termiņš. Līdz ar to turpinās lojālo atbalstītāju tīkla paplašināšana, kā arī sabotāža dziļā aizmugurē,” piebilda Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs.