Londonā bāzētie īpašumu izsekošanas juristi ir izveidojuši sarakstu ar augsta ranga, bet neskaidrām Krievijas amatpersonām un militārpersonām, kuru īpašums ir ārvalstīs. Bloomberg norāda, ka šie dati tika nodoti Ukrainas vēstniecībai Lielbritānijā, lai Kijeva varētu lobēt valdības, lai tās iekļautu šīs personas savos sankciju sarakstos.
Londonā ir liels skaits uzņēmumu, kas specializējas aktīvu izsekošanas un uzticamības pārbaudes veikšanā personām, kuras meklē informāciju par potenciālajiem biznesa partneriem. Dažas šādas firmas piedāvāja savus pakalpojumus Ukrainas vēstniecībai pēc Krievijas iebrukuma februārī. Potenciālo apsūdzēto sarakstā jaunajās sankcijās ir vairāki simti vārdu.
Mišela Lindermane, advokātu biroja Crowell & Moring partnere, sacīja, ka īsi pēc iebrukuma daži turīgi krievi nodeva īpašumtiesības uz uzņēmumiem ģimenes locekļiem vai partneriem vai izveidoja sarežģītas korporatīvās struktūras, kas neļāva iestādēm iesaldēt viņu aktīvus. Viņa cer, ka juristu pūles spēs novērst šo robu.
Divu kratīšanā iesaistīto firmu darbinieki paziņoja, ka savus pakalpojumus Ukrainas pusei piedāvājuši bez maksas. Viņi atteicās nosaukt savus vārdus, baidoties no Krievijas valdības vajāšanas.
Britu advokāti nodarbojās ar līdzīgu praksi Irākas iebrukuma Kuveitā laikā 1990. gadā. Kuveitas valdība ir nolīgusi aģentūru Kroll, lai izsekotu Sadama Huseina slēpto bagātību, lai palīdzētu viņa kompensācijas lietā. Uzņēmuma ziņojumā tika apgalvots, ka Irākas diktators nelikumīgi izņēmis vairāk nekā 10 miljardus dolāru no naftas rūpniecības un slepeni ieguldījis naudu starptautiskajā biznesā. Pēc ziņojuma publiskošanas varas iestādes visā pasaulē konfiscēja īpašumus, kurus, kā tika ziņots, nelikumīgi glabāja Irāka. “Asset Hunters” šogad cer uz līdzīgu rezultātu.