Ukraina, visticamāk, “pārkonfigurēs savu aizsardzību Severodoņeckas-Lisičanskas sektorā”, Krievijas bruņutehnikas vienībām turpinot savu lēno virzību uz šīs zonas apdzīvotās daļas dienvidu malu. Par to rakstīts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas Twitter vietnē
Kopš jūnija sākuma Krievijas augstākā pavēlniecība “ar lielu varbūtības pakāpi ir atcēlusi vairākus ģenerāļus no galvenajiem operatīvās vadības amatiem”, kas saistīti ar karu Ukrainā. Šeit tiek lietots izteiciens ”ļoti iespējams” (highly likely), par ko tik bieži Rietumus izsmej krievu propagandisti, tomēr izlūkošanas analītiķu vidū tam ir stingra terminoloģiska nozīme un tas nozīmē, ka ticamības pakāpe šim secinājumam ir augstāka par 90% – un tas ir augstāks, piemēram, nekā iepriekšējā rindkopā definētais. Par to pirms dažām stundām tvītoja arī cienījamais militārais analītiķis Maikls Kofmans, pamatojoties uz faktu, ka vakarā Krievijas Aizsardzības ministrijas vēstījumā tika minēti vairāki jauni komandieru vārdi.
Ar aprakstīto augsto pārliecības pakāpi britu izlūkdienestu analītiķi uzskata, ka starp tiem, kas noņemti no amatiem, ir gaisa desanta karaspēka komandieris ģenerālpulkvedis Andrejs Serdjukovs un Dienvidu spēku grupas komandieris armijas ģenerālis Aleksandrs Dvorņikovs.
Dvorņikovs, iespējams, kādu laiku darbojās kā visa karaspēka grupas operatīvais komandieris. “Iespējams” ir zemāka noteiktības pakāpe, bet virs 75%. Kopš aprīļa ģenerālis Dvorņikovs tiek dēvēts par iebrukuma armijas komandieri, taču zīmīgi, ka informācija par to jau no paša sākuma nāca no Rietumu izlūkdienestiem – Maskava nekad oficiāli nav pieminējusi šo viņa funkciju.
“Dienvidu karaspēka grupas vadība, iespējams, pāries ģenerālpulkvedim Sergejam Surovikinam,” raksta britu izlūkdienesti. Surovikins šajā amatā tika minēts Krievijas Aizsardzības ministrijas vēstījumā dienu iepriekš; viņš iepriekš bija pazīstams kā Krievijas Aviācijas un kosmosa spēku komandieris, par viņa iecelšanu jaunā amatā netika ziņots, atzīmēja pat Krievijas ziņu aģentūras. “Dienvidu karaspēka grupējums joprojām ieņem centrālo lomu Krievijas ofensīvā Donbasā. Vairāk nekā 30 gadus ilgās Surovikina karjeras laikā viņu vajāja apsūdzības korupcijā un brutalitātē,” raksta britu izlūkdienesti.