Mūsdienu stresa pārpilnajā ikdienā reti kurš spēj atteikties no papildus darba pienākumiem, cerībā sasniegt un nopelnīt vairāk un ātrāk. Ja arī tavā ikdienā darbs ir ieņēmis aizdomīgi svarīgu vietu, esam apkopojuši vairākas pazīmes, kas liecina par veselībai bīstamu ieslīgšanu darbaholismā.
1. Tu strādā ilgāk par saviem kolēģiem
Pirmā pazīme – tu strādā ilgāk par saviem kolēģiem. Darbaholiķi parasti darba vietā ierodas pirmie un pēdējie to pamet, kā arī velta savu brīvo laiku nepabeigtajiem pienākumiem un labprāt uzņemas strādāt virsstundas. Tiesa, šie cilvēki nereti aizmirst, ka strādāšana bez atpūtas ir krietni neproduktīvāka ilgtermiņā, liecina pētījumi.
2. Tu nejūties labi
Darbaholiķiem ir virkne veselības problēmu – sākot ar lieko svaru un beidzot ar kaitīgiem ieradumiem. Tāpat tiek strādāts arī uz miega stundu un veselības rēķina, ignorējot sāpes un citas neapmierinoša veselības stāvokļa pazīmes.
Reaģējot uz stresu, sākas gremošanas traucējumi, galvassāpes, asinsspiediena izmaiņas un bezmiegs, kas ir tikai pirmās pazīmes, kas liecina par pārgurušu organismu.
3. Tu nespēj atslēgties no darba pienākumiem
Darbaholisms ne tikai iekļauj nemitīgu strādāšanu, bet arī nemitīgu domāšanu par ar darbu saistītajiem pienākumiem un lietām. Ja vēlies būt laba darbiniece un nekaitēt veselībai, tavam brīvajam laikam vajadzētu būt strikti nodalītam no darba pienākumiem.
Tāpat eksperti iesaka laiku pa laikam arī darba dienas gaitā atslēgties no domām par profesionālajiem izaicinājumiem un vienkārši pasapņot acīm vaļā, tādējādi relaksējoties.
4. Tavas attiecības ar apkārtējiem pasliktinās
Tā kā darbs paņem visu tavu brīvo laiku, attiecības ar draudzenēm un tuviniekiem, kā arī mīļoto cilvēku, visticamāk, ir krietni pasliktinājušās, un tas, kā brīdina eksperti, patiesībā pasliktina tavus rezultātus profesionālajā dzīvē. Respektīvi, jo daudzšķautņaināka ir mūsu sociālā un privātā dzīve, jo labāk veicas karjerā.
5. Tu sevi vērtē pēc profesionālajiem sasniegumiem
Darbaholiķu pašapziņa cieši korelē ar viņu panākumiem profesionālajā dzīvē. Ja to nav vai kaut kas neveicas tā, kā cerēts, zūd ticība saviem spēkiem un sev. Atceries, ka tavu dzīvi vajadzētu veidot krietni vairāk faktoriem, nevis vien karjeras sasniegumiem, tāpēc neļauj vienam elementam sagraut personības līdzsvaru kopumā!
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!