Aizsardzībā pret bezpilota lidaparātiem parastās medību šautenes, kas šauj ar mazajām skrotīm, izrādījušās daudz veiksmīgākas, nekā militārie kājnieku ieroči.
Kaujas operāciju pieredze Ukrainā negaidīti parādīja konvencionālo medību ieroču augsto efektivitāti, salīdzinot ar standarta kājnieku ieročiem aizsardzības ziņā pret bezpilota lidaparātiem, atklāj Beļģijas militārais medijs Army Recognition.
Tā žurnālisti savā publikācijā nosauca šo ieroču galveno priekšrocību dronu uzbrukumu atvairīšanā: bises, kas šauj ar mazām lodītēm pa mērķi, ļauj šāvējam ar vienu šāvienu trāpīt plašākā zonā, kas padara to daudzkārt efektīvāku par parastajiem kājnieku ieročiem, piemēram, ložmetējiem.
Turklāt bises izceļas ar vieglu darbību un apkopi, kā arī ar šādu ieroču plašo pieejamību un zemo cenu – gan pašam ierocim, gan tā patronām.
Tiek ziņots, ka 12.kalibra medību šautenes šodien ir vispopulārākās frontē, jo tās veiksmīgi apvieno šāviena spēku un atsitienu.
Tāpēc Beļģijas aviobāzes Kleine Brogel drošības dienests jau paziņojis, ka plānots izmantot Benelli M4 Super 90 bisi, lai potenciāli aizsargātu objektu no dronu uzbrukumiem.
Vienlaikus eksperti uzskaitīja arī šāda veida armijai neparastos ieroču trūkumus: to ierobežoto darbības rādiusu un nepieciešamību pēc vizuālā kontakta starp šāvēju un mērķi, kas ir īpaši svarīgi nakts uzbrukumu laikā.
Turklāt, ņemot vērā plašo skrošu izplatību šaušanas laikā, var rasties nopietnas problēmas ar bises izmantošanu blīvi apdzīvotās vietās.
Ir zināms, ka parastās pretgaisa aizsardzības sistēmas, lai arī efektīvas pretdronu aizsardzībā, ir daudz dārgākas nekā bezpilota lidaparāti. Tāpēc mūsdienās daudzi uzsvaru liek arī uz bezpilota lidaparātu navigācijas un vadības signālu noteikšanas un elektroniskās slāpēšanas līdzekļiem.