Bilam Geitsam pastāvīgi tiek lūgts izteikt savas domas par tādām lielām tēmām kā mākslīgais intelekts, klimata pārmaiņas un pandēmijas.
Taču ir arī citas tēmas, kuras Microsoft līdzdibinātājam un miljardierim filantropam šķiet tikpat interesantas un svarīgas – un viņš ir pārsteigts, ka aizvien vairāk cilvēku par tām nejautā.
“Kad es pirmo reizi teicu: “No kā mirst bērni?” Man bija grūti to uzzināt, un es būtu domājis: “Vai mums visiem nevajadzētu kaut ko tādu jautāt?”,” 69 gadus vecais Geitss aplādes “Possible” (“Iespējams”) epizodes laikā, kas publicēta trešdien, sacīja LinkedIn līdzdibinātājam Reidam Hofmanam. “Tas ir svarīgāks par IKP.”
Tāpat Geitss teica, ka viņš bieži domā par tādiem jautājumiem kā “Kā darbojas nepietiekams uzturs?” un “Kāds ir labākais veids, kā izprast slimības?” – lai gan šāda veida tēmas ne vienmēr ir svarīgākās vairumam amerikāņu.
Geitss ir ilggadējs globālās veselības uzlabošanas aizstāvis, īpaši tādos jautājumos kā nepietiekams uzturs. Gandrīz pirms trīs gadu desmitiem viņš izlasīja New York Times rakstu par nedrošu dzeramo ūdeni, kas katru gadu izraisa miljoniem nāves gadījumu, galvenokārt bērnu, un viņš domāja par jautājumu, kāpēc bērni mirst “burtiski katru dienu kopš tā laika”, viņš rakstīja 2022. gada emuārā.
Saskaņā ar CDC (ASV valsts ”Mātes zīdaiņa veselības” institūcija) zemie zīdaiņu mirstības rādītāji bieži tiek uzskatīti par galveno jebkuras sabiedrības vispārējās veselības rādītāju, jo tie liecina par ekonomisko spēku un pieejamajiem resursiem. Bet nepareizs uzturs pasaules ekonomikai izmaksā 3,5 triljonus USD gadā, jo tiek zaudēta produktivitāte, norāda Pasaules Veselības organizācija.
Tas ir “viens no visu laiku svarīgākajiem jautājumiem,” rakstīja Geitss, piebilstot: “Ir grūti iedomāties sabiedrības darbības rādītāju, kas atklātu vairāk nekā tas, vai tā aizsargā savus bērnus un jo īpaši neaizsargātākos bērnus.” rakstīja Geitss.
Nepietiekams uzturs, iespējams, nav galvenā problēma vidusmēra cilvēkam, kas dzīvo apgabalā, kuru šī problēma salīdzinoši neskar, Geitss sacīja Hofmanam. Viņš piebilda , ka tas tiek atrisināts ar tikai 1% līdz 2% no bagāto valstu budžeta, kas nozīmē, ka tas ir tieši tāds “garlaicīgs” jautājums, kas tiek risināts ārpus ameriķāņu ikdienas problēmām.
Tomēr Geitss sacīja: “Esmu pārsteigts, ka cilvēki nav ziņkārīgāki.”