Mediji un sociālie tīkli ziņo, ka Krievijā sākta smagās slīdbumbas FAB-1500-M54 masveida ražošana. Ja Kijiva nesaņems Rietumu ieročus ar pietiekamu munīciju, lai notriektu Krievijas bumbvedējus, un turpinās nesaņemt atļauju uzbrukt Krievijas lidlaukiem ar Rietumu spārnotajām raķetēm, Ukrainas gaisa telpas aizsardzībai nākotne izskatās drūma.
Vācu medijs BILD publicē krievu fotografētus FAB-1500 sprādziena kadrus no diviem dažādiem leņķiem, no kuriem var redzēt, kā uguns lode paceļas 20 stāvu ēkas augstumā.
Tāpat ziņots, ka 2023.gada februārī rūpnīcu, kurā ražo šīs bumbas, apmeklēja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, un tagad ir izveidota to masveida ražošana.
Speciālisti skaidro, ka FAB-1500-M54 ir KAB-1500 bumbas, kas tika izstrādāta pagājušā gadsimta 70. gados Padomju Savienībā un sākta izmantot 80. gados, jaunākā izstrāde.
M54 sērijas bumbas bija paredzētas nomešanai no bumbu lūkām tieši virs mērķa, jo tām nebija labu aerodinamisko īpašību. Taču problēmu atrisināja deguna konuss un vadāmais plānošanas un korekcijas modulis (UMPC), kura uzstādīšana ļāva no noliktavas izņemt desmitiem tūkstošu šādu bumbu.
Tagad, ar norādīto precizitāti 5 metri, šādas bumbas sprādziena radītā krātera diametrs sasniedz 15 metrus, un skartā platība ir vairāk nekā 2 kvadrātkilometri. FAB-1500 M54 sprāgstvielu masa ir 675 kg trinitrotoluola. Tās tiek izmestas no militārajām lidmašīnām Su-34 un Su-35.
Saskaņā ar BILD informāciju, liela daļa no aptuveni 50 ik dienu bojā gājušajiem Ukrainas karavīriem tagad ir saistīti ar Krievijas slīdbumbām FAB-250, FAB-500 un pēdējā laikā FAB-1500.
Ukraiņiem Maskavas jaunās lidojošās monstru bumbas izmantošana ir šausmas. Pašlaik tai gandrīz nav līdzekļu, lai notriektu iznīcinātājus-bumbvedējus Su-34, kas met bumbas apmēram divdesmit kilometrus no frontes.