Par soļanku reizēm mēdz dēvēt arī otros ēdienus un tas tiek pamatots arī tā, ka tradicionālajā soļankā neizmanto kāpostus. Šajā receptē iederēsies arī kāds no konservu burkās esošajiem sālījuma šķidrumiem vai cita veida marināde. Derēs gan kāpostu, gan gurķu, gan tomātu, jo būtisks ir tieši šiem šķidrumiem raksturīgais pikantais aromāts. Ja tā nav, arī nebūs liela bēda, jo šī ēdiena gatavošanā izmantosim izteikti plašu produktu klāstu un kādu pikantumu tiem varat izdomāt arī paši, pēc savas gaumes.
Izmantosim 1 kāpostgalviņu, 1 burkānu, 1 sīpolu, 1 pastinaku, 200 gramus bekona, 3 cīsiņus, 100 gramus kūpinātas desas, 100 gramus sēnes, 2 skābētus gurķus, 3 karotes tomātu pastas, pusi glāzes sālījuma vai marinādes šķidruma, pusi buntiņa zaļumus, 4 karotes augu eļļas, 3 šķipsniņas piparus, 1 tējkaroti sāls, 2 karotes cukura un dažus zaļos lociņus.
Sausā pannā līdz vieglam kraukšķīgumam apcepam loksnītēs sagrieztu bekonu un pārliekam sacepto citā traukā. Tajā pašā pannā līdz brūnganumam apcepam ripiņās sagrieztus cīsiņus un sīkāk sagrieztu kūpināto desu. Sacepto liekam traukā pie bekona, bet pannā palikušajos taukos līdz gatavībai apcepam ne pārāk sīki sagrieztas sēnes.
Kāpostus smalki sašķērējam, beram bļodiņā, ar rokām viegli paspaidām, lai kāposti nedaudz sāktu suloties. Lielākā pannā uzkarsētā augu eļļā apcepam sīkāk sagrieztu sīpolu, salmiņos sagrieztus burkānu un pastinaka saknīti, pēc 5-7 minūtēm pievienojam sagatavotos kāpostus, pārsedzam pannu ar vāku un, uz mazas uguns, pasautējam visu, kamēr kāposti kļūst mīksti.
Pēc tam pievienojam mazumiņā ūdens atšķaidītu tomātu pastu, apmaisām, pievienojam mazos kubiņos sagrieztus skābētos gurķus, sakapātus zaļumus, apceptos gaļas izstrādājumus un sēnes, pievienojam piparus, sāli, cukuru, pielejam sālījuma vai marinādes šķidrumu, apmaisot pasautējam visu vēl aptuveni 5 minūtes un pasniedzam gardo ēdienu galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!