Turpinām iepazīstināt ar aktuālo bērnu istabu dizaina risinājumiem un jaunajā galerijā varat apskatīt 20 interesantas idejas . Šoreiz nedaudz pieskarsimies daudzu vecāku dilemmai par to , vai un kādus istabas augus var turēt un audzēt bērnu istabā.
Protams, katram augam ir savas īpatnības un tie gan patērē skābekli , gan izdala ēteriskus aromātus , tāpēc šeit ne vien bērniem , bet ikvienam pieaugušajam var būt tik individuāla organisma reakcija , ka šo procesu der izzināt pie attiecīga speciālista un , ja tomēr esat bērna istabā ievietojuši kādu , jūsuprāt , nekaitīgu augu , arī par tā piemērotību bērna veselībai noteikti uzziniet ko vairāk.
Augu sakarā noteikti der bērnam piedāvāt kādu lasāmvielu , kurā pasaku vai bērnu literatūras varoņi paši audzē kādu augu vai arī , galvenais grāmatas sižets ir veltīts kādam augam . Tas bērnos pašos radīs aizrautību savu augu audzēšanā un , ja viņam no citrona sēkliņas izdosies pašam izdiedzēt un izaudzēt citronkoku , būsiet sarūpējuši arī vienu no alerģiski mazāk kaitīgajiem istabas augiem , bet citrona koka lapas vienlaikus izdala ēteriskās vielas , kuras nogalina mikrobus.
Līdzīgu piemēru ir daudz , bet vēl kā piemērotu bērnu istabām uzskata arī kalanhoju , jo tai ir gan skaisti ziedi , gan daudzu akceptētas dziednieciskās īpašības. Ļoti svarīgi visiem augiem ir arī tas , lai auga smarža būtu neuzkrītoša un , protams , vissvarīgākais – augs pēc savām botāniskajām īpašībām nedrīkst būt ne tikai indīgs , bet arī citādi veselībai kaitīgs , ja nu gadījumā bērns kādreiz izlemj pagaršot kādu tā lapiņu vai ziedu . Te noderēs kaut vai tas , ka auga lapas vai ziedi būs vienkārši negaršīgi un bērnu nekādi nesaistīs tā likšana mutē. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”1158″ gal_title=”bernistabas8″]