Ne reizi vien esam pārliecinājušies, ka mūsdienās belaši atšķiras teju katrā to tirgošanas vietā. Tā ir vēl viena demokrātiju raksturojošā īpašība, jo vairs nav standartu jeb GOSTu, kuri precīzi noteica arī belašu recepti tajos laikos, kad belaši mūspusē parādījās.
Tātad, arī šajā receptē nepretendējam uz kādu standartu un droši dodamies pārliecināties par belašu daudzveidības iespējamību. Rezultāts būs ļoti gards pat neskatoties uz pavisam savādāku šo belašu gatavošanas tehnoloģiju.
Mīklai vajadzēs 1 glāzi kefīra, 2 olas, šķipsniņu sāls, 1 tējkaroti sodas, 100 gramus sviesta un 3 glāzes miltus, bet pildījumu gatavosim no 450 gramiem maltas cūkgaļas, 2 sīpoliem, sāls un piemērotām garšvielām.
Glāzē kefīra iemaisām sodu un ļaujam noreaģēt. Pievienojam izkausētu un atdzesētu sviestu, 1 olu un 1 olas baltumu un visu kārtīgi samaisām. Pakāpeniski iemaisām miltus, samīcām visu elastīgā, pie rokām nelīpošā mīklā un ķeramies pie pildījuma gatavošanas.
Maltajai gaļai pievienojam caur gaļas mašīnu izlaistus, sablendētus vai citādi sasmalcinātus sīpolus, sāli, piparus vai citas garšvielas un visu kārtīgi samaisām. Darba virsmu viegli pārkaisām ar miltiem, mīklu sadalām mazākos gabaliņos, apviļājam tos miltos, saplacinām vai izrullējam 3-4 mm biezos plācenīšos, uz katra uzliekam pa karotei pildījuma un aizveram mīklas maliņas augšup, pret centru tā, lai paliktu tukšs, belašiem raksturīgs, viducis.
Cepešpannā ieklājam cepampapīru, virs tā izkārtojam sagatavotos mīklas veidojumus, virspusi apziežam ar viegli sakultu olas dzeltenuma masu, cepešpannu liekam līdz 180 grādiem uzkarsētā krāsnī un cepam 15-20 minūtes jeb, līdz zeltainai garoziņai.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!