Barselonas varas iestādes vēlas piespiest iedzīvotājus izmantot nomātos motorollerus atbildīgi. Viņi nolēma ieviest paaugstinātus naudas sodus tiem, kuri pilsētas robežās vēlas braukt ar elektrisko skrejriteni pa ietvi vai bez ķiveres. Par to ziņo The Guardian
No 1. februāra likumpārkāpējiem, kas iesaistās “antisociālā uzvedībā”, draud naudas sods līdz 500 eiro. Vietējās varas iestādes arī plāno pieprasīt nomas uzņēmumiem pārprogrammēt skrejriteņus, lai samazinātu ātrumu no 45 km/h uz 25 km/h.
Vēl viens stimuls naudas sodiem, kā norāda žurnālisti, bija skrejriteņu popularitāte noziedznieku vidū. Viņi tos izmanto, lai zagtu somas un viedtālruņus, kas ir kļuvusi par īstu problēmu tūristiem un vietējai policijai.
Pilsētas transporta departamenta pārstāve Adria Gomila saka, ka ierobežojumi un naudas sodi bija varas iestāžu reakcija uz to, kā vietējie iedzīvotāji izmanto elektriskos skrejriteņus.
“Šo pasākumu mērķis ir mainīt dažu lietotāju uzvedību, palielināt drošību un sniegt vispārējus ieguvumus,” saka amatpersona, atgādinot Parīzes piemēru, kur kopš 2023. gada ir aizliegts iznomāt skrejriteņus, kas pārkāpa pašvaldības ceļu satiksmes noteikumus.
Papildu faktors sodu palielināšanai un jauniem ierobežojumiem bija vairākas epizodes Eiropas pilsētās ar elektriskajiem skrejriteņiem. Francijas galvaspilsētā skrejriteņa akumulators aizdegās vienam no sabiedriskā transporta pasažieriem, Berlīnē vairāki skrejriteņi izraisīja avāriju, bet Amsterdamā kāds vīrietis uzbrauca gājējam.
Tagad arī Barselonas pilsētas vadība vēlas ieviest īpašas stāvvietas, lai skrejriteņi nestāvētu uz ietvēm un netraucētu sabiedriskā transporta pasažieru un gājēju kustību. Bet pašvaldība atteicās komentēt, kad šādas stāvvietas būs pieejamas un kāpēc nevar novietot automašīnu uz ielas, kā to dara automašīnu un motociklu īpašnieki.
Atgādinām, ka šis nav vienīgais pēdējā laika pasākums, kas var mainīt Barselonas iedzīvotāju un viesu dzīvi: līdz 2028. gadam Spānijas galvenais tūrisma centrs gatavojas aizliegt tūristiem īrēt dzīvokļus. Pilsētas varas iestādes šo radikālo soli skaidro ar vēlmi ierobežot vietējo iedzīvotāju pieaugošās mājokļa izmaksas. Turklāt Barselonā, sākot ar jauno gadu, tika ieviests aizliegums āra terasēs izmantot gāzes sildītājus, lai samazinātu oglekļa dioksīda emisijas.