Zefīrs ir ļoti iecienīts našķis, tāpēc šī recepte noteikti uzrunās tos, kuri paši mēdz gatavot zefīru, bet pārējiem noteikti vajadzēs būt gataviem uz būtiskām niansēm, kuras nāksies atrisināt. Viena no problēmām ir tā, ka lielveikalos nevarēs nopirkt agar-agaru un to vajadzēs meklēt specializētajās tirgotavās (piemēram, Gemoss).
Protams, ja esat mēģinājuši lielveikalos nopērkamo Ruf agaru (tajā ir 20% agara), arī tā būs pieredze, bet iesācējiem tomēr nevajadzētu ar to aizvietot agar-agaru. Tāpat, der atcerēties, ka pašu gatavotu zefīru varēs uzglabāt 3-4 dienas (var arī ilgāk, bet tad tas apkaltīs un cukurs sāks kristalizēties), bet šajā receptē izmantotā krāsviela nav obligāta un varat pagatavot zefīru tā dabiskā krāsā.
Izmantosim 2 banānus, 2 lielus ābolus, 9 gramus agar-agaru, 160 ml ūdens, 550 gramus cukura, vanilīnu vai citu vaniļas produktu, 1 olas baltumu, ja vēlaties, pārtikas krāsvielu un pūdercukuru pārkaisīšanai.
Mazā katliņā beram mazākos gabalos sagrieztus ābolus, pielejam 1-2 karotes ūdens, liekam uz uguns, sagaidām vārīšanās brīdi, samazinām uguni uz minimālo un zem vāka novārām aptuveni 15 minūtes jeb, kamēr āboli novārās mīksti. Pēc tam izberžam caur sietiņu, pārliekam biezeni blendēšanai piemērotā traukā, pievienojam nomizotus un sagrieztus banānus, visu kārtīgi sablendējam un pārliekam šo biezeni mazā katliņā. Liekam uz uguns un bez vāka novārām, lai notvaikotu liekais šķidrums. Tas ir ļoti svarīgi, tāpēc šo procesu rūpīgi veicam aptuveni 15 minūtes, kamēr masa kļūst blīva. Pēc tam ļaujam nedaudz atdzist un turpmākai izmantošanai atliekam 250 gramus sagatavotā biezeņa. Tam pievienojam 150 gramus cukura, vanilīnu, apmaisām un pagaidām liekam maliņā.
Tīrā katliņā ieberam agaru-agaru, pielejam 160 ml ūdens un ļaujam 15-20 minūtes piebriest. Pēc tam liekam uz uguns, karsējam līdz brīdim pirms vārīšanās sākuma un ik pa brīdim apmaisām, lai agars pilnībā izšķīstu.
Kamēr agars karsējas, ar mikseri kārtīgi sakuļam augļu biezeni tā, lai tā krāsa top gaišāka un masa nedaudz pieaug apjomā. Šajā brīdī pievienojam pusi no olas baltuma, turpinām kulšanu, kamēr masa vēl nedaudz pieaug apjomā, pievienojam atlikušo olas baltumu un turpinām kulšanu, kamēr masa pilnībā sabiezē. Šajā brīdī varam pievienot dažus pilienus krāsvielas un turpinām kulšanu tāpat, kā gatavojot bezē.
Šajā brīdī pievēršamies katliņam ar agaru, ļaujam tam sākt vārīties, pieberam atlikušo cukuru (400 grami), sagaidām, kad atkal sāk vārīties, samazinām uguni un, ik pa brīdim apmaisot, novārām aptuveni 10 minūtes jeb, kamēr sīrups pietiekoši sabiezē. Procesa gaitā cenšamies uzturēt optimālo, 110 grādu karstumu, pēc novārīšanas ņemam nost no uguns un ļaujam atdzist ne zemāk, kā 80 grādos.
Pēc tam sīrupu ļoti uzmanīgi, gar bļodiņas malu, pakāpeniski lejam klāt un iemaisām augļu masā, turpinām kulšanu, kamēr masa pārtop viendabīgi bieza un atdziest aptuveni līdz 40 grādiem, pārliekam masu konditorejas maisiņā, izspiežam pašu izvēlētas formas pikučos uz jebkuras pamatnes ar tajā ieklātu cepampapīru un, ne ar ko nepārsedzot, ļaujam istabas temperatūrā izkalst un stabilizēties aptuveni 1 diennakti. Pēc tam bagātīgi pārkaisām ar pūdercukuru un gatavo zefīru izmantojam tam, kam un kā esam paredzējuši.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!