Viņa ir atbildīga par kopumā 22 kaulu lūzumiem. Taču apsūdzētā tika attaisnota, neskatoties uz viņas izraisīto slaktiņu. Uz apsūdzēto sola kalnu govs, pareizāk sakot – viņas saimnieks. Par to ziņo Austrijas medijs ORF
Lieta tagad ir nonākusi Augstākajā tiesā Vīnē un tai būs sekas pārgājienu dalībniekiem, kuri nākotnē ceļos kalnos.
2022. gadā pensionēts pāris devās pārgājienā Turrahā Alpos, kad pēkšņi nonāca agresīvas govs priekšā. Liellops uzbruka 68 gadus vecajai sievietei, nodarot viņai smagus ievainojumus.
Arī viņas vīrs, kurš mēģināja viņai palīdzēt, guva traumas. Tagad Austrijas Augstākā tiesa ir lēmusi: pārgājienu dalībnieki ir atbildīgi, ja sastopas ar govīm.
Pāris no lauksaimnieka bija pieprasījis 35 000 eiro kompensāciju par diviem desmitiem lauzto kaulu. Bet tiesa prasību noraidīja. Zemnieks visu izdarīja pareizi; galu galā viņš bija izlicis brīdinājuma zīmes. Pēc augstāko tiesnešu domām, viņam nav pienākuma norobežot takas.
Brīdinājuma zīmes norādīja uz briesmām divās valodās. Govis līdz šim nevienam nebija uzbrukušas. Ganību taku iežogošana nav ne ierasta, ne saprātīga. Ja vien dzīvnieki iepriekš nav izrādījuši agresīvu uzvedību.
Apelācijas tiesa atzina, ka govju un teļu brīva ganīšana šajā reģionā vēsturiski ir ierasta prakse.
Tāpēc 56 gadus vecais lauksaimnieks ir pieredzējis liellopu audzētājs. Tā bija pirmā reize, kad viena no viņa govīm uzbruka pārgājiena dalībniekam.
Turklāt agresīvais dzīvnieks bija govs māte, kas uzbruka prasītājai un viņas vīram tikai tad, kad tie pietuvojās viņai pārāk tuvu.
Karintijas liellopu audzētāja advokāts Maikls Hirms tomēr sacīja ORF: “Šo lēmumu nevar piemērot visiem govju uzbrukumiem. Tas ir jāizlemj katrā gadījumā atsevišķi. Augstākā tiesa uzsvēra pārgājienu dalībnieku personīgo atbildību: viņiem jābūt uzmanīgiem savās darbībās un nopietni jāuztver brīdinājumi”.