Ikvienam ir zināms, ka pote var aizsargāt pret smagiem koronas gadījumiem. Taču tagad vācu zinātnieki atklājuši vēl vienu vakcinācijas priekšrocību. Pētījums publicēts Amerikas Dermatoloģijas akadēmijas žurnālā
Tiek lēsts, ka ar koronavīrusu vismaz vienu reizi ir inficējušies vairāk nekā 55 miljoni vāciešu. Vairumā gadījumu infekcija ir viegla, un no tā izrietošie veselības bojājumi ir reti. Tomēr bieži vien netiek novērtēts, ka veselības problēmas var rasties arī pēc infekcijas pārvarēšanas.
Koronas infekcija palielina autoimūno slimību risku
Iepriekšējie pētījumi liecina: koronavīrusa infekcija palielina arī noteiktu autoimūnu ādas slimību risku. Tie ietver pemfigus un bullozo pemfigoīdu. Abiem ir raksturīgi sāpīgi pūslīši, un tie var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Pemfigus ir reta, hroniska autoimūna slimība, kuras gadījumā imūnsistēma kļūdaini uzbrūk ādai un gļotādām. Tas izraisa sāpīgu tulznu un atvērtu brūču veidošanos, kas galvenokārt rodas mutē vai uz ādas. Ārstēšanas mērķis ir nomākt imūnsistēmu un samazināt pūslīšu veidošanos, bieži izmantojot medikamentus.
Lībekas Eksperimentālās dermatoloģijas institūta (LIED) pētījums Šlēsvigas-Holšteinas universitātes slimnīcā (UKSH) parādīja, ka risks saslimt ar vienu no divām ādas slimībām trīs mēnešu laikā pēc korona infekcijas bija par 50 procentiem lielāks nekā cilvēkiem bez infekcijas.
Atklāts jauns koronavakcinācijas efekts
Nesen veiktais pētījums sniedza vēl vienu svarīgu atklājumu: saskaņā ar to koronavakcinācija ievērojami samazināja tādu autoimūnu slimību kā pemfigus risku. Vakcinētajiem bija gandrīz uz pusi samazināts risks saslimt ar autoimūnām ādas slimībām.
“Atklājumi uzsver koronavakcinācijas nozīmi ne tikai attiecībā uz aizsardzību pret infekciju, bet arī saistībā ar iespējamu autoimūno sekundāro slimību riska samazināšanu,” paziņojumā presei uzsvēra pētījuma vadītājs prof. Ralfs Ludvigs.
Pētījums bija balstīts uz visaptverošu datu analīzi no TriNetX datu bāzes. Šajā datu bāzē ir iekļauti vairāk nekā 112 miljoni elektronisko veselības karšu, un tā sniedza pētniekiem stabilu pamatu viņu pētījumam.