Iespējams, ka tieši šāda ir urbānās vides nākotne ne vien velobraucējiem, bet arī kājāmgājējiem. Kas tad šajā ir tik īpašs, ka tilta uzbūvēšana izmaksāja vairākus miljonus?
Ar krāsainām dūmu bumbām, grupu un vairākiem simtiem apmeklētāju Vācijas pilsētas Tībingenes mērs Boriss Palmers trešdien savā pilsētā atklāja jaunu velosipēdu tiltu.
Pārsteidzošais zilais tilts savieno Derendingenas rajonu, kur atrodas rajona birojs un reģionālā padome, ar Europastraße, galveno dzelzceļa staciju un tiešu ceļu uz vecpilsētu. Taču tikai 365 metru attālums pilsētai izmaksāja dārgi. Tilts kopumā izmaksāja 16 miljonus eiro. Toties ziemā tā pamatni var uzsildīt līdz trīs grādiem, lai nesasaltu. Palmers nevēlas dzirdēt par naudas izšķērdēšanu.
Tas noteikti palīdzēja, ka bija liels finansējums bija no federālajām un zemju valdībām. Pati pilsēta galu galā samaksāja aptuveni četrarpus miljonus eiro, kā ziņo “Tagesschau”.
“Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Tībingenes iedzīvotāji tiltu pieņems ar entuziasmu. To varēja redzēt jau atklāšanā,” pasākumā teica Palmers. Tilts galvenokārt paredzēts, lai atvieglotu dzelzceļa sliežu šķērsošanu. Taču tilts nav paredzēts gājējiem. Bet, ja vēlaties baudīt skaisto skatu uz pilsētu, jūs, protams, varat kāpt augšā”, norāda Palmers.
Fakts, ka tilts tiek apsildīts, pagarina tā kalpošanas laiku, jo nav nepieciešama ceļa sāls, kas varētu uzbrukt tēraudam, saka Palmers. Tas nozīmē, ka tilts varētu pastāvēt vēl 100 gadus. Ar šādiem sildītājiem jau ir uzbūvēti citi tilti pār Nekaru pie Tībingenes ūdenssaimniecības un pāri Steinlach.
Jaunais tilts ir daļa no 2030. gada riteņbraukšanas koncepcijas un tika pabeigts ar sešu mēnešu nokavēšanos. Kopumā tiks izveidoti četri jauni tilti. Lustnavā joprojām trūkst vēl viens gājēju un velosipēdistu tilts. Koncepcijas mērķis: piesaistīt vairāk cilvēku uz velosipēdiem.
Palmers ir Tībingenes mērs kopš 2007. gada. Sākotnēji viņš kandidēja Zaļajiem, bet 2023. gadā pameta partiju un tagad ir politiski neatkarīgs.