Baltais nams neapstiprina informāciju par to, ka Krievija 21.novembrī izmantoja starpkontinentālo ballistisko raķeti (ICBM) pret Ukrainu. Par to ziņoja BBC un Reuters, atsaucoties uz diviem avotiem ASV prezidenta administrācijā, kuri piekrita runāt, vēloties palikt anonīmi. Tomēr tiek norādīts, ka šie spriedumi vēl nav galīgi.
Saskaņā ar publikācijas sarunu biedru teikto, raķete patiešām bija ballistiska, bet ne starpkontinentāla. Viens no avotiem precizēja, ka runa ir par vidēja darbības rādiusa raķeti.
Iepriekš Ukrainas gaisa spēki paziņoja, ka Krievija pirmo reizi kopš kara sākuma izmantojusi ICBM, lai dotu triecienu Dņeprai. Pēc viņu rīcībā esošās informācijas, no Astrahaņas reģiona palaista raķete, kas spēj nest kodollādiņu. Tajā pašā laikā pilsētai varētu uzbrukt cita veida ieroči: aeroballistiskā raķete Kh-47M2 Kinžal, kas tika palaista no MiG-31K virs Tambovas apgabala, un septiņas Kh-101 spārnotās raķetes, kuras raidīja stratēģiskie bumbvedēji Tu-95MS. Volgogradas apgabals.
Ukrainas novērošanas kanāli apgalvo, ka 50 tonnas smagais RS-26 Rubež ar vairākām kaujas galviņām varētu būt izmantots triecienam Dņipro. Šī raķete, kas izveidota, pamatojoties uz padomju izstrādēm, spēj trāpīt mērķiem līdz 6 tūkstošu kilometru attālumā. To bija plānots nodot ekspluatācijā 2017. gadā, taču galu galā viņi deva priekšroku Iskander kompleksam.
Militārais eksperts Jans Matvejevs uzskata, ka baumas par ICBM izmantošanu, tāpat kā pats uzbrukums (ja tas tiešām noticis), ir vairāk propagandas gājiens. Viņš atgādina, ka Krievija jau izmanto kompleksa Iskander spārnotās raķetes Kh-101 un ballistiskās raķetes 9M723, kuras var aprīkot arī ar kodolgalviņām.
Matvejevs uzsver, ka parastā kaujas lādiņa RS-26 Rubež spēj nodarīt ne lielākus postījumus kā X-22 vai FAB-1500 aviācijas bumba. Turklāt šī raķete ir jauna Pentagonu interesējoša ICBM modifikācija, kas varētu pētīt vraku, un tāpēc tās izmantošana Ukrainā Maskavai ir neizdevīga, stāsta speciālists.
Krievijas kodolspēku eksperts Pāvels Podvigs atzīmē, ka RS-26 ieņem starpstāvokli starp vidēja darbības rādiusa raķetēm un pilnvērtīgām starpkontinentālajām raķetēm, taču tās izmantošana konvencionālajiem mērķiem ir nepraktiska augsto izmaksu un neprecizitātes dēļ.