Zinātnieku komanda no Ņūmeksikas Kalnrūpniecības un tehnoloģiju institūta ir izstrādājusi veidu, kā viņi vēlas uzraudzīt savvaļas dzīvniekus. Lai to izdarītu, viņi gatavojas izveidot dronus no beigtu putnu – baložu un pīļu – ķermeņiem. Pēc zinātnieku domām, tas ļaus droniem vieglāk iekļauties putnu dabiskajā vidē. Par to ziņo The New York Post
Saskaņā ar publikāciju, pagājušajā gadā zinātnieku komanda jau parādīja prototipu, un šogad viņi iekļāva detaļas putnu ķermeņu iekšpusē. Mašīnzinību katedras asociētais profesors, profesors Mostafa Hossanalians teica, ka viņi nenogalina putnus, bet izmanto jau mirušos ķermeņus. Viņi pērk spārnus, spalvas un īstos baložu un pīļu ķermeņus no vietējiem taksidermijas veikaliem. Viņš arī norādīja, ka viņu droni netiks izmantoti cilvēku izsekošanai.
“Jāpiebilst, ka primārais un vienīgais dronu lietojums šajā projektā ir savvaļas dzīvnieku novērošana, nevis izsekošana. Dronus parasti izmanto, lai uzraudzītu savvaļas dzīvniekus, taču tie rada lielu troksni, kas atbaida dzīvniekus,” sacīja Hossanalians.
Projekta ietvaros zinātnieki izmanto divu sugu putnu – pīļu un baložu – ķermeņus. Pīļu droni tiek veidoti dažādi: vieni lido, citi peld. Lidojošais drons ir izgatavots tā, lai tā kustības būtu līdzīgas īstas pīles kustībām. Peldošie – mēģinājums atdarināt pīļu pēdu kustības, pārvietojoties pa ūdeni.
Tajā pašā laikā, lai radītu baložu dronus, zinātnieki izmanto atmiņas sakausējumus un integrē tos drona nagos. Pēc viņu plāna balodis varēs ne tikai lidot, bet arī sēdēt uz zariem, lai vērotu notiekošo.
Projekta galvenais mērķis, kā saka zinātnieki, ir droši un videi draudzīgi palīdzēt savvaļas dzīvniekiem, piemēram, samazināt sadursmes ar lidmašīnām lidostās, kā arī piedāvāt jaunas pieejas savvaļas dzīvnieku un vides uzraudzībā. Zinātnieki uzskata, ka tehnoloģiju un taksidermijas saplūšana ir “jauns bioinženierijas vilnis”, kas “bruģē ceļu” “daudzpusīgiem un videi draudzīgiem droniem, kas būs harmonijā ar dabu”.