Ukrainas karaspēks ir pārāk izkliedēts, un tam būtu jākoncentrējas uz galveno pretuzbrukuma virzienu Ukrainas dienvidos. Tas teikts The New York Times vēstījumā.
Citējot amerikāņu un citu Rietumu amatpersonu viedokli, izdevums atzīmē, ka galvenais Ukrainas spēku pretuzbrukuma mērķis ir pārgriezt Krievijas apgādes līnijas Ukrainas dienvidos, pārraujot tā dēvēto sauszemes koridoru starp Krieviju un okupēto Krimu.
ASV amatpersonas sacīja, ka tā vietā, lai koncentrētos uz izrāvienu, Ukrainas komandieri ir vienlīdzīgi sadalījuši karaspēku un uguns spēku starp valsts austrumiem un dienvidiem. Līdz ar to Bahmutā un citās pilsētās austrumos ir vairāk Ukrainas spēku nekā dienvidos Melitopolē un Zaporižjā, kas ir “stratēģiski daudz svarīgāks virziens”.
”Tikai ar taktikas maiņu un dramatiskiem soļiem var mainīties pretuzbrukuma temps”, sacīja kāda ASV amatpersona, kura, tāpat kā kopumā pusducis šim rakstam intervēto Rietumu amatpersonu, vēlējās palikt anonīma.
Tajā pašā laikā citi ASV avoti atzīmē pazīmes, ka Ukraina ir sākusi pārvietot dažus no saviem vispieredzējušākajiem kaujas spēkiem no valsts austrumiem uz dienvidiem.
“Taču pat vispieredzējušākās vienības ir atkārtoti pārgrupējušās pēc smagiem zaudējumiem. Šīs vienības tiek pakļautas vecāko komandieru štata samazināšanai. Dažos vadi ir nokomplektēti galvenokārt no karavīriem, kuri tika ievainoti un atgriezušies kaujā,” saka The New York Times.
Saskaņā ar amerikāņu kara doktrīnu, vienmēr tiek mēģināts nodrošināt, lai maksimālie resursi tiktu novirzīti uz vienu fronti, pat ja atbalsta spēki cīnās citās frontēs, lai aizsargātos pret neveiksmēm vai ienaidnieka aizsardzības izvēršanu.
Taču Ukraina un Krievija cīnās saskaņā ar veco padomju komunistu doktrīnu, kuras mērķis ir samazināt sāncensību starp armijas grupējumiem, nodrošinot vienādu dzīvā spēka un aprīkojuma daudzumu komandām. Amatpersonas norāda, ka abas armijas nav noteikušas prioritāti saviem svarīgākajiem mērķiem.