Parādās sīkāka informācija par Bašara al Asada bēgšanu no Damaskas un viņa jauno dzīvi Krievijā. Izrādījies, ka Sīrijas diktators var zaudēt savu uzticamo cīņu biedru, sievu Asmu al Asadu. Turcijas CNN žurnālisti noskaidroja, ka Asmai Maskavā nav paticis un viņa vēlas doties uz Londonu.
Asma al Asada esot pieprasījusi šķiršanos, lai dotos uz Londonu neapmierinātības dēļ ar apstākļiem Maskavā. Bijusī Sīrijas pirmā lēdija dzimusi un augusi Londonā, kur dzīvo viņas vecāki.
Šajā sakarā Asma al Asada vērsās Krievijas tiesās un lūdza īpašu atļauju atstāt Maskavu. Taču tiek norādīts, ka pieteikums vēl tiek izskatīts.
Taču žurnālisti atzīmē, ka, lai gan Bašara al Asada lūgums pēc patvēruma Krievijā tika pieņemts, tam tika noteikti nopietni ierobežojumi. Asadam bija stingri aizliegts atstāt Maskavu un iesaistīties jebkādās politiskās aktivitātēs. Turklāt Krievijas varas iestādes iesaldēja Bašara al Asada piekļuvi viņa banku aktīviem un finanšu resursiem. Bašara al Asada brāļa Mahera al Asada patvēruma pieprasījums joprojām tiek izskatīts.
Vladimirs Putins preses konferencē sacīja, ka ar gāzto Sīrijas diktatoru Bašaru al Asadu kopš viņa ierašanās vēl nav ticies, taču plāno to darīt.
Iepriekš tika apgalvots, ka Bašars al Asads bija Maskavā, lai piedalītos viņa vecākā dēla Hafeza matemātikas doktora grāda iegūšanas ceremonijā, kad opozīcija 27.novembrī veica negaidītu uzbrukumu Alepo.
Konfliktam Sīrijā uzliesmojot, Asads izlaida dēla dzimšanas ceremoniju un palika savā numurā viesnīcā Four Seasons Maskavā, lai uzraudzītu jaunākos notikumus, ziņoja Londonā bāzētais medijs Al Majalla.
Tika atzīmēts, ka Asads, iespējams, atgriezās no Maskavas uz Damasku dienā, kad opozīcijas spēki piektdien, 29.novembrī, ieņēma Alepo. Viņu pavadīja Irākas premjerministrs Mohammeds Šia al Sudani. Asads esot lūdzis “militāru atbalstu no Irānas atbalstītajiem kaujiniekiem Irākā un finansiālu palīdzību no AAE”.
Dienu pirms Damaskas krišanas 8.decembrī Asada preses birojs gatavoja viņa runu prezidenta pilī. Tajā pašā dienā Asads sacīja amatpersonām, tostarp saviem augsta ranga diplomātiem, ka situācija tiek kontrolēta un ka “Krievijas atbalsts ir ceļā”. Tomēr 7.decembra vakarā Krievijas amatpersonas piezvanīja Asadam un lūdza viņu pamest Damasku.
Telefona zvans tika veikts, “lai novērstu turpmāku asinsizliešanu un aizsargātu Krievijas atlikušās intereses Sīrijā”.
Pēc ziņām, “līdz 8. decembra rītam Asadam izdevās aizbēgt tikai ar diviem cilvēkiem: prezidenta lietu ministru Mansuru Azzamu un drošības vienības vadītāju brigādes ģenerāli Muhsinu Mohammedu. Visi trīs kopā lidoja uz Krievijas bāzi Hmeimimā Rietumsīrijā un no turienes uz Maskavu.” Žurnālisti atzīmē, ka Asada sieva un bērni tolaik jau atradās Krievijā.