Jaunajā Transport&Environment (Eiropas vadošā tīrā transporta kampaņu grupa) pētījumā konstatēts, ka apvidus auto kļūst arvien apjomīgāki, radot problēmas uz Eiropas ceļiem un autostāvvietām.
Saskaņā ar pētījumu, vidējais jaunais auto ik pēc dažiem gadiem palielinās par vienu centimetru, kas rada problēmas infrastruktūrai.
Saskaņā ar pētījumu jauna auto vidējais platums šobrīd ir vairāk nekā 180 centimetri, kas ir tuvu tipiskas Eiropas ielas stāvvietas izmēram. Tas jau rada grūtības vēsturiskajos pilsētu centros ar to šaurajām ieliņām.
Problēma neaprobežojas tikai ar SUV; pieaug arī parasto pasažieru automobiļu izmērs. Piemēram, tādi populāri modeļi kā Skoda Octavia un Volkswagen Golf pēdējo desmitgažu laikā ir kļuvuši manāmi garāki un platāki.
Vislielāko izaicinājumu tomēr rada SUV. Daudzi no tiem pārsniedz 200 centimetrus platumā, kas rada īpašas grūtības uz ceļiem un stāvvietās. BMW X5, X6, X7 un XM, kā arī Mercedes GLS, Audi Q8, Porsche Cayenne un Volkswagen Touareg ir kļuvuši ne vien par greznības un drošības simboliem, bet arī par galvassāpēm Eiropas autovadītājiem.
Automašīnu izmēru pieaugumu veicina ne tikai patērētāju pieprasījums pēc ietilpīgākiem transportlīdzekļiem, bet arī stingrie drošības noteikumi. Plašākiem balstiem un paaugstinātām drošības funkcijām ir nepieciešama papildu telpa, kā rezultātā tiek radīti lielāki transportlīdzekļi.
Viens no izaicinājumiem, kas saistīts ar šo tendenci, ir drošība. Beļģijas Ceļu satiksmes drošības institūta pētījums atklāja, ka transportlīdzekļa priekšpuses pacelšana par 10 procentiem palielina gājēju vai velosipēdistu nāves risku par 30 procentiem. Tas liecina par nepieciešamību regulēt transportlīdzekļu izmērus, lai nodrošinātu visu satiksmes dalībnieku drošību un saglabātu Eiropas infrastruktūras unikalitāti.