Amerikas Sirds asociācija ir uzskaitījusi pasākumus, kas palīdz gados vecākiem cilvēkiem saglabāt smadzeņu darbību un pasargāt sevi no krāpniekiem. Ārsti kā vienu no visefektīvākajiem līdzekļiem nosauca asinsspiediena kontroli. Ziņa publicēta asociācijas mājaslapā.
Tehnoloģijas ir izstrādātas, lai padarītu dzīvi vieglāku un efektīvāku. Cilvēki var automātiski apmaksāt rēķinus, pasūtīt ēdienu un lejupielādēt filmas tieši savos tālruņos vai planšetdatoros. Viņi pat var lūgt virtuālajam palīgam to visu izdarīt viņu vietā.
Taču šo ikdienas uzdevumu veikšanai ir nepieciešama nepārtraukta mācīšanās, jo operētājsistēmas un lietotnes tiek regulāri atjauninātas un tiek izveidotas jaunas. Tas var būt sarežģīti un saspringti gados vecākiem pieaugušajiem, kuriem ir grūti sekot līdzi izmaiņām, jo viņi sāk zaudēt kognitīvās prasmes, kas nepieciešamas jaunai apmācībai.
Plaši definētas izpildvaras funkcijas ir tās, kas ļauj cilvēkiem mācīties, plānot un vadīt ikdienas uzdevumus. Galvenā izpildfunkcijas sastāvdaļa ir darba atmiņa – spēja noturēt jaunu informāciju, lai smadzenes varētu ar to strādāt, veicot vai apgūstot uzdevumu. Pētījumi liecina, ka darba atmiņa samazinās līdz ar vecumu, lai gan tas atšķiras starp indivīdiem.
Darba atmiņas pasliktināšanās dēļ gados vecāki cilvēki kļūst neaizsargātāki pret krāpniekiem, kuri viņus ”saputro” ar informācijas pārbagātību.
Zinātnieki atzīmēja, ka nav pierādījumu, ka zaudēto darba atmiņu varētu atgūt. Bet, saglabājot garīgās funkcijas, darba atmiņu iespējams saglabāt vismaz līdz 70 gadu vecumam.
Amerikas Sirds asociācija ir brīdinājusi, ka labākais veids, kā novērst izpildvaras funkciju zaudēšanu, ir uzturēt normālu asinsspiedienu un novērst hipertensiju. Vairāk gadu, kas pavadīti izglītībā, arī var pasargāt no kognitīvās funkcijas samazināšanās, kas bija īpaši svarīga sievietēm. Tajā pašā laikā vīriešiem darba atmiņa vidēji pasliktinās ātrāk. Svešvalodas apguve un dalība sabiedriskajā dzīvē palīdz uzturēt arī kognitīvās funkcijas.