Turcijas ķirurgi, analizējuši savu pieredzi, novērojot slimnīcas ginekoloģiskajā nodaļā ievietotās sievietes, piesardzīgi nonāca pie secinājuma par tā dēvētā G punkta esamību, par ko eksperti jau sen ir strīdējušies. Par tā klātbūtni liecina orgasma asuma samazināšanās sievietēm, kurām veikta operācija, lai nostiprinātu maksts priekšējo sienu, ziņo zinātnieki pētījumā, kas publicēts žurnālā European Journal of Obstetrics & Gynecology and Reproductive Biology.
Pieņēmumu par tā sauktā G- punkta klātbūtni sievietēm izteica vācu ginekologs Ernsts Grēfenbergs pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Tiek uzskatīts, ka tas atrodas uz maksts priekšējās sienas aiz kaunuma kaula, taču zinātniskajā literatūrā nav nopietnu pierādījumu par tā kā atsevišķa orgāna pastāvēšanu.
Ārsti no divām dzemdniecības un ginekoloģijas nodaļām Līvu un Koru slimnīcās Ankarā novēroja to sieviešu stāvokli, kurām tika veikta priekšējā kolporāfija, operācija maksts priekšējās sienas nostiprināšanai. Visbiežāk sievietes, kuras piedzīvojušas grūtas dzemdības, ķeras pie priekšējās kolporāfijas, taču nereti cēlonis ir ar vecumu saistītas izmaiņas iegurņa orgānos.
Pētījumā piedalījās 89 pacientes, kurām no 2021. gada maija līdz 2021. gada decembrim tika veikta operācija. Sieviešu vecums bija 24-62 gadi. Sievietes, kuras nebija seksuāli aktīvas, tika izslēgtas no pētījuma. 30 pētījuma dalībniecēm bija divi bērni, 27 dalībniecēm bija trīs, 10 dalībniecēm bija četri bērni. Katrai sievietei iepriekš bija piecas, sešas un septiņas grūtniecības. Visi subjekti aizpildīja anketu par seksuālās dzīves kvalitāti pirms operācijas un sešus mēnešus vēlāk.
“Saskaņā ar mūsu rezultātiem pēc kolporāfijas operācijas orgasma intensitāte samazinājās, savukārt dzimumtieksme un uzbudinājums nemainījās. Turklāt sāpes palielinājās pēc operācijas, teikts pētījumā. “Tas noved pie idejas par G punktu, kas, iespējams, ir bojāts šīs operācijas laikā.”