Pašreizējā karstuma vilnī daudziem cilvēkiem ir nelielas asinsrites problēmas. Lai to novērstu, varat ievērot šos trīs ekspertu padomus.
Kad temperatūra paaugstinās un ikdiena vai atvaļinājums kļūst gandrīz nepanesami, daudzi cilvēki sev uzdod jautājumu: kam man jāpievērš uzmanība, lai ķermenis labi pārdzīvotu karstumu?
Iespējams, visneparastākais padoms: kartupeļi un salami
Svīstot jūs zaudējat ne tikai šķidrumu, bet arī daudzus svarīgus sāļus, ko sauc par elektrolītiem. Ja jūs arī dzerat daudz šķidrumu, kurā ir maz minerālvielu, jūs vēl vairāk atšķaidīsit asinis. Atšķaidītās asinis un mazāks elektrolītu daudzums patiešām mulsina ķermeni, saka Tomass Kūpers, RWTH Āhenes universitātes slimnīcas ceļojumu medicīnas speciālists. Tas var izraisīt sabrukumu.
“Vienkārši apēdiet garšīgus, sāļus frī kartupeļus,” iesaka ceļojumu ārsts. Minerāls ir svarīgs arī dzerot: “Noteikums ir: Sāls ir jābūt katrā trešajā litrā.” Pēc tam iedzer sporta elektrolītu dzērienu vai ūdenī iemaisi elektrolītu pulveri, ko varat nopirkt aptiekā.
Tomasa Kūpera iecienītākie sāls avoti: “Vakariņās es dodu priekšroku jaukam salami gabaliņam vai kaut kam līdzīgam.”
Labi zināms un tomēr svarīgs ieteikums: dzeriet daudz
Vācijas Federālais veselības izglītības centrs (BZgA) iesaka izdzert apmēram divus līdz trīs litrus dienā. Jo mēs izsvīdām daudz šķidruma.
Ideālā gadījumā papildināšana sastāv no ūdens, (atdzesētas) tējas bez pievienota cukura vai, piemēram, sulas smūtiju. Vislabāk ir iztukšot glāzi katru stundu – pat ja nejūtaties izslāpis. Jo tas sākas tikai tad, kad organisms jau ir zaudējis pārāk daudz šķidruma.
Ceļojumu ārsts Tomass Kūpers visiem atpūtniekiem iesaka: “Ejiet prom no tiešas saules iedarbības.” Vēlams vietā, kur pūš vējš. Jo kustīgs gaiss atdzesē ķermeni.
Noderīgs ir arī gaišs apģērbs no viskozes, plānas kokvilnas, lina vai zīda ar vaļīgiem griezumiem. Saskaņā ar BZgA, tas ļauj gaisam cirkulēt un atdzesēt ādu.
Runājot par to: Kurš var labi gulēt karstumā, ja nav gaisa kondicionēšanas? Šim nolūkam BzGA ir neparasts padoms: paņemiet līdzi gultā termoforu vai citu trauku – bez jokiem. Tomēr piepildītu ar aukstu ūdeni.
Vēsas drānas uz pieres, apakšstilbiem vai apakšdelmiem arī var noņemt siltumu no ķermeņa. Vai arī ievietojiet palagus un naktsveļu plastmasas maisiņā saldētavā, ja jums tāds ir jūsu naktsmītnē.