Vieniem tas ir iespaidīgs dabas skats, citiem tas rada nopietnākas sekas. Grieķijas galvaspilsētu otrdien pilnībā klāja Sahāras putekļi, kas izraisīja spokainas fotogrāfijas un arī pilnas neatliekamās palīdzības telpas.
Slaveno Akropoli, Plakas vecpilsētu un citus Atēnu apskates objektus varēja redzēt tikai caur biezu putekļu miglas plīvuru.
Ārsti cēla trauksmi arī Krētas salā un Kalamatas pilsētā Grieķijā : tur vairāk cilvēku nekā parasti ieradās slimnīcās un neatliekamās palīdzības nodaļās, sūdzoties par elpas trūkumu, klepu un sāpēm krūtīs.
Speciālisti bija jau iepriekš brīdinājuši un īpaši ieteikuši cilvēkiem ar elpceļu slimībām un alerģijām nepavadīt laiku ārā. Sahāras putekļi satur sīkas daļiņas, kas var iekļūt plaušās un izraisīt elpošanas problēmas . Ir aizdomas, ka putekļi izraisa arī sirds un asinsvadu slimības.
“Cilvēki ar esošām elpceļu slimībām ir īpaši pakļauti riskam šādās dienās ar paaugstinātu putekļu iedarbību,” teikts Grieķijas pulmonoloģijas biedrības paziņojumā.
Šādi laikapstākļi rodas, kad vēji Āfrikas tuksnesī uzpūš milzīgu daudzumu smilšu . Daļiņas paceļas līdz pieciem kilometriem atmosfērā un var tur peldēt līdz sešiem mēnešiem ilgi.
Noteiktos laikapstākļos putekļi uz Eiropu tiek nogādāti dažu dienu laikā – īpaši no marta līdz jūnijam un no oktobra līdz novembrim. Tas notiek no piecām līdz 15 reizēm gadā. Taču debesis maina krāsu tikai tad, kad gaisā ir īpaši daudz putekļu. Citādi Sahāras putekļus nemaz nevar redzēt.