Ja bieži mēdzam cept gaļu folijā , tieši kārtainā mīklā paslēptā liellopu gaļa ar pildījumu , ir galvenā šīs receptes nianse , jo sulīga liellopu gaļa vienmēr ir īpašs mērķis. Protams , atšķirībā no folijas , šāds gaļas ” iesaiņojums ” arī ir ēdams , tomēr tam tiks arī vislielākais karstums cepšanas laikā un svarīgi ir gaļu pirms ” ieaiņošanas ” atbilstoši sagatavot.
Izmantosim 1 kg liellopa gaļas , 300 gramus šampinjonus vai citas cepšanai piemērotas sēnes , piemēram , austersēnes .Vēl vajadzēs 1 sīpolu , 400 gramus spinātus , veikalā nopērkamu vai pašu pagatavotu kārtaino mīklu tik daudz , lai pietiktu pildījuma ” iesaiņošanai ” , pusi litra ūdens , augu eļļu , 3 karotes sinepju pulvera , sāli , piparus , liellopu gaļai piemērotas garšvielas un 1 neliela izmēra olu.
Gaļas gabalu pārsedzam ar plēvi un viegli izklapējam no abām pusēm. Atbilstoša izmēra katliņā lejam ūdeni , iemaisām tajā sinepju pulveri , sāli , piparus , garšvielas , iegremdējam šķidrumā gaļu un ļaujam aptuveni 1 stundu pamarinēties.
Pannā uzkarsētā augu eļļā līdz caurspīdigumam apcepam sīkāk sagrieztu sīpolu , pievienojam ne pārāk sīki sagrieztas sēnes , apcepam 7 – 10 minūtes , pievienojam sāli , piparus , apmaisām , ņemam nost no uguns un ļaujam atdzist.
Samarinēto gaļas gabalu viegli nosusinām ar papīra salvetēm , uzkarsējam pannā 2 karotes augu eļļas un liekam tajā gaļas gabalu. No abām pusēm apcepam līdz noturīgi zeltainai garoziņai jeb , tas būs aptuveni 10 minūtes cepšanas laika. Pēc tam gaļu atdzesējam un gareniski sagriežam 2 gabalos.
Katru gaļas gabalu saiņosim atsevišķi jeb gatavosim 2 mīklā saceptus gaļas gabalus. Mīklu izrullējam taisnstūra formā tā , lai pēc tam varētu ietīt sagatavoto gaļu , uz katra mīklas plāceņa liekam pa pusei no spinātu daudzuma , virs tā , plāceņa centrā , pa gaļas gabalam , uz tiem pa pusei no saceptajām sēnēm , gaļas gabalu satinam ruletē , piepaceļot mīklu , nosedzam visu ar spinātiem , mīklas malas kārtīgi saplacinām , lai vizuāli izveidotos liels un iegarens pīrādziņš.
Sagatavotos ” pīrādziņus ” pārliekam cepamformā , ja nepieciešams , to iepriekš ieklājam ar cepampapīru vai foliju un 200 grādos cepam 20 – 30 minūtes. Ja ir termometrs , gandrīz gatavas gaļas temperatūrai būtu jābūt 50 – 60 grādu robežās vai , caurdurot ar nazi , vairs nebūtu jābūt sarkanajai sulai. Aptuveni 10 minūtes pirms cepšanas noslēguma , apziežam mīklu ar sakultu olu. Pēc izcepšanas ļaujam 10 – 15 minūtes ” atpūsties ”’, pēc tam pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!