Saules vētra, ko izraisījis masīvs koronālais caurums, 20 līdz 30 reizes pārsniedz Zemes izmērus, varētu skart mūsu planētu piektdien.
Spēcīgs Saules sprādziens jonizēja Zemes augšējos atmosfēras slāņus un izraisīja spēcīgu īsviļņu radio aptumšošanu Dienvidaustrumāzijā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Uzliesmojums radās no saules plankuma AR3256 netālu no mūsu Saules sistēmas zvaigznes dienvidrietumu malas, ziņo New York Post.
Izvirdumu nofilmēja NASA Saules dinamikas observatorija. X1.2 uzliesmojums notika netālu no Saules 29. martā. X klase apzīmē spēcīgākos uzliesmojumus, savukārt skaitlis sniedz vairāk informācijas par tā stiprumu.
NASA paziņoja, ka saules uzliesmojumi un izvirdumi var ietekmēt radiosakarus, elektrotīklus un navigācijas signālus, kā arī radīt draudus kosmosa kuģiem un astronautiem.
Koronālais caurums tagad ir vērsts pret mūsu planētu. Kad Saules vētra sasniegs Zemi, tā, visticamāk, novedīs pie Arktikas polārblāzmas.
Saskaņā ar Nacionālās okeānu un atmosfēras administrācijas ( NOAA) datiem koronālais caurums ir atvērta, vienpolāra magnētiskā lauka zona, kas ļauj saules vējam vieglāk izkļūt kosmosā, kā rezultātā veidojas salīdzinoši ātras saules vēja plūsmas.
Koronālās masas izmešana ir liela plazmas un magnētiskā lauka izmešana no Saules vainaga, kas var pārvietoties ar ātrumu, kas mazāks par 250 kilometriem sekundē.
Koronālais caurums, visticamāk, izraisīs saules vētru, kas Zemi varētu skart piektdien. Tā diametrs ir no 300 000 līdz 400 000 kilometru, kas ir 20 reizes lielāks par Zemes izmēru.
Tomēr, tā kā neliels saules vēja daudzums virzās uz Zemi ar ātrumu 2,8 miljoni km/h, vētra, visticamāk, būs mazāk spēcīga.