Ja esam no tiem, kuru mājoklis un virtuve ir nelieli un lielāku daudzumu ziemas krājumu nav iespēju ne uzglabāt, ne pagatavot, tieši burka būs vislabākais līdzeklis kāpostu skābēšanai. Skābējot kāpostus, īpaši neknapināsimies un piepildīsim uzreiz 3 litru burku.
Svarīgi ir sekot, lai rūgšanas procesā istabas temperatūru nebūtu pārāk augsta, jo tad kāposti mēdz palikt glumi vai šķidrums kļūst duļķains. No tā var izvairīties, ja burku pārliksiet nedaudz vēsākā vietā vai siltā telpā beigsiet skābēšanu ātrāk un sagatavoto pārliksiet ledusskapī.
Izmantosim 2,5 kg kāpostus, 400 gramus burkānus, 4 ābolus, pa 70 gramiem sāls un cukura, 3-5 lauru lapiņas, 20 melno piparu zirnīšus un 10 aromātisko piparu zirnīšus.
Kāpostus plāni sagriežam vai citādi sašķērējam, beram bļodiņā, pievienojam sarīvētus burkānus, sāli, cukuru un, ar rokām visu kārtīgi ”izmasējam” tā, lai dārzeņi sāktu suloties. Pēc tam pievienojam abu veidu piparus, lauru lapiņas un apmaisām.
Āboliem izgriežam serdes un sagatavotos ābolus sagriežam gabaliņos. Tīrā burkā liekam visu kārtās. Vispirms kāpostu maisījuma kārtiņu, kuru pieblietējam ar koka piestu, virsū ābolu kārtiņu un šādā veidā piepildām burku, atstājot brīvu (aptuveni 4 cm) vietu virspusē.
Piepildīto burku pārsedzam ar vāku, ievietojam dziļākā bļodiņā, atstājam istabas temperatūrā un katru dienu sekojam rūgšanas procesam jeb, vairākas reizes dienā sadurstām kāpostus visā burkas augstumā ar garu koka iesmiņu. Pēc 3-4 dienām noteikti pārliekam burku vēsākā vietā, turpinām katru dienu caurdurstīt kāpostus un , pēc 2-3 dienām varam ķerties pie degustēšanas, kā arī, sagatavotos kāpostus uzglabājam ledusskapī.
Pirms pasniegšanas galdā nospiežam lieko sulu, ja vēlaties, pievienojam sīki sagrieztus sīpolus un līdzīgi sasmalcinām kāpostos esošos ābolus. Pierīvējam 1 svaigu ābolu, pielejam nedaudz augu eļļas un pasniedzam gardos salātus galdā.