Četri Apvienotās Karalistes bagātākās ģimenes locekļi tiek tiesāti Šveicē saistībā ar apsūdzībām, ka viņi ir iztērējuši vairāk naudas, rūpējoties par savu suni nekā saviem mājkalpotājiem.
Hinduju ģimene, kuras vērtība ir aptuveni 37 miljardi mārciņu (ap 47 miljardi eiro), tiek apsūdzēta ekspluatācijā un cilvēku tirdzniecībā.
Ģimenei pieder villa Ženēvas bagātajā Ķelnes apkaimē, un visas pret viņiem izvirzītās apsūdzības ir saistītas ar viņu praksi ievest kalpus no Indijas, lai rūpētos par saviem bērniem un mājsaimniecību.
Tiek apgalvots, ka Prakašs un Kamals Hinduja kopā ar savu dēlu Adžeju un viņa sievu Namratu konfiscēja personāla pases, maksāja viņiem tikai 8 eiro par 18 stundu darba dienām un neļāva viņiem iziet no mājas.
Lai gan pagājušajā nedēļā tika panākts finansiāls izlīgums par ekspluatāciju, hindujas joprojām tiek tiesātas par cilvēku tirdzniecību, kas ir smags noziedzīgs nodarījums Šveicē. Viņi apsūdzības noliedz.
Šonedēļ tiesā viens no slavenākajiem Ženēvas prokuroriem Īvs Bertosa salīdzināja gandrīz 10 000 dolāru gadā, ko viņš apgalvoja, ka ģimene iztērējusi par savu suni, ar ikdienas summu, ko viņi, iespējams, maksā saviem kalpiem.
Hinduju ģimenes advokāti īpaši nenoliedza apgalvojumus par zemajām algām, taču sacīja, ka tie ir jāskata kontekstā – norādot, ka darbinieki saņem arī izmitināšanu un pārtiku.
Apsūdzība par ilgām stundām arī tika apstrīdēta, vienam aizstāvības advokātam iebilstot, ka filmas skatīšanos ar hindudža bērniem īsti nevar klasificēt kā darbu.
Daži bijušie kalpi liecināja par Hindujiem, raksturojot viņus kā draudzīgu ģimeni, kas izturējās cienīgi pret saviem kalpiem.
Taču apgalvojumi, ka kalpiem atņemtas pases un bez atļaujas pat nevarot iziet no mājas, ir nopietni, jo tos varētu vērtēt kā cilvēku kontrabandu.
Bertosa kungs pieprasa cietumsodus un miljoniem dolāru kompensāciju, kā arī juridiskās nodevas.
Ženēvas tumšā puse
Tā nav pirmā reize, kad Ženēva, starptautisku organizāciju, kā arī pasaules bagātnieku centrs, ir nonākusi uzmanības centrā saistībā ar iespējamo sliktu izturēšanos pret kalpiem.
2008. gadā Hanibalu Kadafi, Lībijas bijušā diktatora Muamara Kadafi dēlu, policija arestēja savā pieczvaigžņu viesnīcā Ženēvā, pamatojoties uz informāciju, ka viņš un viņa sieva situši savus kalpus, tostarp ar mēteļu pakaramo. Lieta vēlāk tika izbeigta.
Taču tas izraisīja milzīgu diplomātisku strīdu starp Šveici un Lībiju, un divi Šveices pilsoņi tika arestēti Tripolē kā atbildes pasākums.
Pagājušajā gadā četri mājstrādnieki no Filipīnām ierosināja lietu pret vienu no Ženēvas diplomātiskajām pārstāvniecībām Apvienoto Nāciju Organizācijā, apgalvojot, ka viņiem gadiem ilgi nav samaksāts.
Pašlaik notiekošā Hindujas augsta līmeņa lieta atkal pievērsīs uzmanību tumšākajai un neglītākajai pilsētas pusei, kas sevi mēdz dēvēt par “miera pilsētu”.