Neparasta nelīdzsvarotība: Kā ziņo franču tiešsaistes portāls lavie.fr, brīvprātīgo skaits Francijas svētceļojumu vietā Lurdā ievērojami pārsniedz paredzamo smagi slimo un vecāka gadagājuma svētceļnieku skaitu.
Pēc divu gadu apmeklētāju skaita pieauguma Lurda ir atgriezusies pirmskoronavīrusa līmenī . Katru gadu uz Lurdu svētceļo līdz pat pieciem miljoniem cilvēku, taču viņu vidū arvien mazāk ir smagi slimu cilvēku, kas meklē dziedināšanu. Turpretim reģistrēto brīvprātīgo un slimnīcas darbinieku skaits ir tik liels, ka salīdzinoši nelielajam pacientu skaitam, kam nepieciešama aprūpe, nav nepieciešami visi palīgi.
Katru gadu 400 talcinieku nodrošina aprūpi aptuveni 100 līdz 200 svētceļniekiem, kuriem nepieciešama aprūpe. Tas parāda attiecību no aptuveni diviem līdz četriem palīgiem uz vienu svētceļnieku, kuram nepieciešama aprūpe.
Ikvienam, kurš vēlas reģistrēties kā brīvprātīgais, būs jābūt pacietīgam – gaidīšanas saraksti ir gari.
Tagad organizatori reaģē ar neparastiem pasākumiem: atbildīgie par ikgadējo svētceļojumu, kas sākas Parīzē, aktīvi meklē dalībniekus. “Mēs arī sazvanījāmies ar daudziem pansionātiem, lai noskaidrotu, vai kāds no iedzīvotājiem ir sazinājies,” portāls lavie.fr citē ceļojumu rīkotāja medicīnas komandas locekli.
Lurda ir svarīga katoļu baznīcas svētceļojumu vieta Francijas dienvidrietumos, kas atrodas Pireneju pakājē, Augšpirēnu departamentā. Katru gadu pilsētu apmeklē aptuveni 3 līdz 5 miljoni svētceļnieku no visas pasaules.
Lurda ir pazīstama ar katoļu mariāņu svētceļojumu vietām, tā saukto “Svēto rajonu”. Masabielles grotā, kur Jaunava Marija 1858. gadā esot parādījusies jaunai vietējai meitenei, svētceļnieki var dzert vai mazgāties ūdenī, kas burbuļo no avota. To uzskata par brīnumainu un tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar daudzām brīnumainām dziedināšanām.