23.septembrī Naukšēnu brūža pagalmā jau trešo reizi norisināsies Naukšēnu Brūža svētki. Šī gada svētki ir veltīti ūdens tēmai.
Svētku norises sāksies jau no plkst. 8.00, kad startēs makšķerēšanas sacensības “Rūjas asaris”.
No plkst. 8.00 līdz 17.00 norisināsies degustācijas, spēles un atrakcijas ģimenēm un bērniem.
No plkst. 13.00 līdz 17.00 apmeklētājiem pirmo reizi būs iespēja ielūkoties brūža bēniņos, kur 120 gadu garumā dzīvojuši brūžinieki. Būs arī atvērti senie brūža pagrabi.
Ik pa stundai norisināsies ekskursijas brūža cehā, kur pilda pudelēs leģendāro Valmieras minerālūdeni. Būs iespēja piedalīties darba procesā un nogaršot gatavo produkciju.
Tikmēr brūža pagalmā svētku apmeklētāji varēs apskatīt motorlaivu, kas sagatavota Latvijas čempionātam spiningošanā no laivām, kā arī naukšēnieša Arņa Odiņa autosporta komandas “OC Racing” sacensību tehniku un ZAZ (automašīnu “Zaporožec”) kluba tehnikas kolekciju. Vienlaikus norisināsies ekskursijas Naukšēnu Cilvēkmuzejā. Ekskursijas būs par maksu. Iespēja iepriekš pieteikt, zvanot pa tālruni 22441343.
No plkst. 13.00 līdz 20.00 būs atvērta Naukšēnu vīna darītava. Līdz plkst. 17.00 varēs pieteikties vīna degustācijai. Savukārt plkst. 15.00 paredzēts brauciens ar plostu “Ruhjas Donalds” pa Rūjas upi.
No plkst. 13.00 pircējus gaidīs amatnieku tirdziņš, bet svētku atklāšanas svinīgais brīdis būs plkst. 14.00. Mirkli vēlāk svētku dalībnieki varēs baudīt koncertuzvedumu “Ūdentiņš, akmentiņš – tie dzīvos saules mūžu!”, plkst. 15.30 norisināsies auto – motobraucēju parāde.
Muzikālo programmu plkst. 17.00 turpinās Jura Kaukuļa un Jauno Jāņu Orķestra koncerts, bet plkst. 18.00 pasniegs svētku dāvanas pie laimes akas un apbalvos dažādu konkursu laureātus. No plkst. 20.00 līdz 24.00 notiks svētku balle ar duetu “Ilona un Igors”.
Ieeja pasākumā: 3 EUR, bērniem līdz 10 gadu vecumam – par brīvu.
Naukšēnu Brūža svētki pirmo reizi norisinājās 2021. gadā, atzīmējot Naukšēnu brūža 140 gadu jubileju. Naukšēnu alus un spirta darītava tika atklāta 1881. gadā. Šis ir viens no retajiem brūžiem, kurš pārdzīvojis baronu laikus, ulmaņlaikus, padomju laikus un neatkarīgo Latviju. Brūža māja un iekārtas no baronu laikiem saglabājušās un kalpo vēl šodien. Brūvēšanas duna gan te pieklususi, toties plašajos pagrabos vēl arvien top rudzu iesals, izmantojot 142 gadus senas metodes, ko augstu vērtē gan Latvijas maiznieki, gan alus brūvētāji.