Krāpnieki nesnauž, bet vienmēr atcerēsimies, ka kādā brīdī arī paši mēdzam būt nevērīgi. Ja jums ir aizdomas par dīvainu darbību savā Facebook profilā, to ir viegli ierobežot.
Neskatoties uz visiem brīdinājumiem un visu, ko mēs zinām par drošību tiešsaistē, daudzi no mums joprojām ir diezgan bezrūpīgi par dažiem tās aspektiem. Viegli uzmināmas paroles, nespēja atjaunināt pretvīrusu programmas un koplietot personisko informāciju ir tikai daži izplatīti piemēri.
Viens no izplatītākajiem drošības riskiem ir neizrakstīšanās no e-pasta un sociālo mediju kontiem, īpaši, ja izmantojat koplietotu ierīci. Ņemot vērā to, ka izmantojam visdažādākās tehnoloģiskās ierīces dažādās vietās, var būt grūti izsekot, kur un kad esam pieteikušies sistēmā.
Taču ir veids, kā noskaidrot, vai jūsu Facebook kontā skatās nākamais jūsu datora lietotājs vai pat ziņkārīgs bijušais un bijusī.
Kā saprast, kurš apmeklējis Facebook lapu
Kad esat pierakstījies pakalpojumā Facebook (tālrunī, planšetdatorā vai datorā), veiciet tālāk norādītās darbības. Iestatījumi > Privātums un drošība vai klikšķiniet uz šīs saites https://accountscenter.facebook.com/password_and_security, kas atvērs attēlā redzamo izvēlņu joslu
Lapā nedaudz zemāk atrodiet izvēlni > Kur esi pieteicies vai, varat jau uzreiz spiest uz šīs saites https://accountscenter.facebook.com/password_and_security/login_activity , kura atvērs šo izvēlni
Atlasot šo opciju, jūs redzēsit savu kontu sarakstu, un, noklikšķinot uz katra, jūs redzēsiet, kur šis konts pašlaik atrodas visās ierīcēs.
Varēsit skatīt arī iepriekšējos pieteikšanās datus galddatoros, tālruņos un planšetdatoros – atgriežoties senākā pagātnē. Ja redzat nepazīstamus vai aizdomīgus pieteikšanās vārdus, sazinieties ar Facebook un nomainiet paroli.
Turklāt varēsi noskaidrot, vai tavs Facebook konts tika izmantots galddatorā, viedtālrunī vai Android.
Jūs pat varat uzzināt IP adresi, tas ir, ierīces atrašanās vietu, kā arī pēdējo reizi, kad esat pieteicies savā kontā no šī konkrētā datora. Ja pamanāt kaut ko dīvainu vai detaļu, kas jūs satrauc, ir veids, kā apturēt nevēlamus ierakstus.
Blakus katrai sesijai ir redzama poga “Beigt darbību”. Vienkārši noklikšķiniet uz tās, lai beigtu sesiju. Ja šī opcija neparādās, ritiniet līdz pašai saraksta apakšai, un tajā ar sarkaniem burtiem būs rakstīts “Atlasīt izvades ierīces”.
Tiks atvērts logs ar visu pieteikšanos sarakstu, jūs varat izvēlēties atteikties no visām ierīcēm, kuras neatpazīstat, neatkarīgi no tā, vai tā ir ierīces atrašanās vieta vai tās veids, un atteikties, kā arī sazināties ar Facebook, lai aizsargātu savu kontu. Mobilajā ierīcē vienkārši noklikšķiniet uz pogas “x” blakus katrai sesijai.
Jūs varat sevi pasargāt arī turpmāk. Iestatiet pieteikšanās brīdinājumus, lai informētu jūs, kad kāds ir piekļuvis jūsu kontam jebkurā datorā vai ierīcē.
Atveriet sadaļu Iestatījumi > Drošība > Paziņojumi par pieteikšanos vai uzreiz spiežot uz šīs saites https://accountscenter.facebook.com/password_and_security/login_alerts , kur varat konfigurēt šos brīdinājumus.
Lai iegūtu papildu drošības līmeni, palaidiet Facebook piedāvāto drošības pārbaudi, kurā varat iespējot divu faktoru autentifikāciju.
Dodieties uz Iestatījumi > Drošība > Drošības pārbaude (pēdējā izvēlne pēc iepriekšējām, kas atvērs raksta ievada attēlā redzamo logu), kurā varat iestatīt vēl vienu pierakstīšanās darbību, kas nosūtīs pierakstīšanās kodus uz jūsu tālruni, kad pierakstīsities jaunā ierīcē, kā arī pārskatīt izvēlēto paroli un pārliecināties, vai jūsu konts ir pilnībā aizsargāts.