Atkal jauna galerija ar 25 interesantām dārzu idejām , bet tās ievadā noderīga informācija par to ,kā pasargāt pagalma zālienu no izmīdīšanas Nezāles dobēs aug kā trakas, turpretī cilvēku lutināts pagalma mauriņš kļūst skumīgs jau pēc pāris nevainīgām ballītēm. Lai tā nenotiktu, zālītei nāk talkā dažādi ģeosegumi, kas pasargā augus no izmīdīšanas.
Spēcīga zāliena izveidošanai vispiemērotākais ir augsnes preterozijas ģeopaklājs. Tas ir 20 mm biezs haotiski savītu poliamīda šķiedru paklājs ar 95% brīvo tilpumu, ko aizpilda ar augsni. Mehāniski izturīgās poliamīda šķiedras veido skeletu, kas palīdz veidoties spēcīgam sakņu stiegrojumam, aizsargāt zālienu no mehāniskiem bojājumiem un augsnes erozijas. Paklājs tik labi notur augsni, ka to var izmantot pat noslogotu zaļo laukumu un zaļo autostāvvietu virsmas nostiprināšanai. Futbola laukumu veidošanai lieto speciālo ģeopaklāju, kas divas līdz trīs reizes pagarina laukuma zālāja mūžu.
Polimēra īpatnējais svars (1,14 g/cm3) ir lielāks nekā ūdenim, tādēļ to var ieklāt arī ūdenskrātuves dibenā un nostiprināt ūdensaugus. Pirms ģeopaklāja uzklāšanas nolīdzina laukuma virsmu un pieblietē zemi. Tad izrullē paklāju un malas sastiprina (šim nolūkam var izmantot arī parastas celtniecības naglas) un 10 cm biezā kārtā apber ar augsnes un sēklu maisījumu. Paklājs no izmīdīšanas var pasargāt 5o slīpumā augošu zālienu, tomēr ar to nepietiek, lai zālienu pasargātu no bieži kursējošas automašīnas riteņiem. Tādos apstākļos nepieciešams zāliena režģis. Tas sastāv no 5 cm lielām šūnām, kuru maliņas uztver mašīnas svaru un novada to augsnes zemākā slānī. Režģis nodrošina 90 % zāles pārklājuma un iztur līdz 200 t/m2 lielu slodzi. To lieto vietās, kurās zāliens pakļauts mehāniskai slodzei. Ažūrais režģis nodrošina augiem un mikroorganismiem piemērotu mikroklimatu. To viegli transportēt un ātri samontēt ar speciālu savienojuma slēdzi. Bieži vien režģi izgatavo no otrreizējām izejvielām, to var atkārtoti pārstrādāt arī pēc demontāžas. Turpinājums sekos!
darzi313