Jūsu iedvesmai piedāvājam jaunu interesanto dārza ideju galeriju ,bet tās ievadā noslēgums vakar aizsāktajai tēmai par nezalēm. Viengadīgās nezāles ierobežo, ar kapļa asmeni velkot tieši zem augsnes virskārtas un atdalot nezāļu lakstus no saknēm. Jākaplē sekli, lai virszemē neiznestu jaunas nezāļu sēklas, kā arī ierobežotu mitruma iztvaikošanu no augsnes.
Daudzgadīgās nezāles iznīdē, rūpīgi izrokot visus nezāļu sakņu posmus vai arī apstrādājot tās ar herbicīdiem. Izraktās nezāļu saknes nedrīkst mest kompostā, jo ar to tās var atgriezties atpakaļ augsnē. Izraktās nezāles neatstāj virs augsnes, jo tās var atkal apsakņoties vai izsēt sēklas.
Ja daudzgadīgās nezāles sagādā pārāk lielas problēmas un galvas sāpes, var ķerties pie radikālākiem līdzekļiem un izmantot to iznīdēšanai paredzētu herbicīdu, kas no auga lapām nonāk saknēs un iznīcina nezāli. Apsmidzināšana jāveic bezvēja dienā, pirms tam piesedzot tuvumā esošos kultūraugus ar plēvi.
Nezāļu attīstību lielās platībās var kavēt, augsni apklājot ar agroplēvi vai melno plēvi vai apberot ar salmu vai mizu mulču. Plēve aiztur saules gaismu, ierobežojot nezāļu augšanu. Dārzeņus stāda materiālā izgrieztos caurumos.
darzi301