Piedāvājam jaunu interesanto dārza ideju galeriju un tās ievadā daži ikdienā noderīgi padomi . Zālājam pļaušana ir absolūti nepieciešama. Pavasarī ir labi šo procedūru veikt ik pēc 10-15 dienām, bet vasarā ik nedēļu. Pavasarī un rudenī zālāja garumam būtu jābūt aptuveni 3 cm, bet vasarā – 5 cm.
Laistīšanas pirmais likums – nepārspīlēt! Zaļā zona jānodrošina ar adekvātu mitruma daudzumu, ņemot vērā laika apstākļus. Vasarā parasti, ja laiks ir silts un nelīst, zālājs būtu jāaplaista ik dienu, vislabāk to darīt naktī, lai atvieglotu mitrumu uzsūkšanos augsnē pirms tā iztvaikošanas. Vislabāk laistīšanai noderēs elektriskais laistītājs, kas tiek uzstādīts zālājā un kuram var uzstādīt programmu, lai, piemēram, laistīšana neizpaliktu arī tad, ja esat izbraucis brīvdienās.
Ar puķupodos augošajiem augiem esiet radoši, tomēr ņemiet vērā gan pieejamo laukumu, gan katra auga prasības attiecībā uz sauli un mitrumu. Ir augu, kuriem vislabāk atrasties tiešos saules staros, citiem vairāk patīk ēna. Tāpat pārliecinieties, vai podiem ir caurums, pa kuru var iztecēt ūdens. Pretējā gadījumā laistot augu saknes varētu sākt pūt.
Pirmā cīņa ar kaitēkļiem sākas jau aprīlī un maijā, tomēr nepieciešamības gadījumā tā turpinās arī vasarā. Ja izvēlaties ķīmiskus līdzekļus, atcerieties, ka tie efektīvi iznīcina tikai pieaugušos kukaiņus, nevis to kāpurus. Kāpurus var iznīcināt ar dabīgiem līdzekļiem, piemēram, ķiploku sulu, citronskābi, kālija sorbātu. Šie līdzekļi nekaitēs ne cilvēkiem, ne arī dzīvniekiem. Lai process būtu efektīvs, tas vismaz vēl vienu reizi jāatkārto.
darzi288