Jebkurā saskarsmē ar apkārtējiem cilvēkiem – sarunājoties ar draugiem, satiekot kādu ballītē vai esot kopā ar partneri – jums kaut kādā mērā ir sevi jāatklāj. Daudziem tas nebūt nepadodas viegli, cilvēki baidās piedzīvot atraidījumu, jo teiktais vai darītais citiem varētu nelikties pietiekami labs vai interesants.
Šīs bailes var pārvarēt, vai nu pārliecinot sevi par pretējo, vai arī pārstājot nepārtraukti tiekties pēc apkārtējo atzinības. Atmetiet uztraukumu par negatīvu vērtējumu un jūtieties brīvi, jo tieši tie cilvēki, kuriem jūs iepatiksieties tāds, kāds esat, būs tie, kuru sabiedrība jums vajadzīga.
“Daudziem cilvēkiem brīvdienas sniedz patiesu prieku un atklāj viņus no labākās puses, savukārt citiem tās sagādā mokas. Domājot par brīvdienām, ļaudis bieži vien lolo nereālas ilūzijas, viņi iztēlojas nebeidzamus skūpstus zem āmuļiem, cer, ka saņems sen gaidīto dāvanu no mīļotā cilvēka un piedzīvos Romeo un Džuljetas cienīgu atzīšanos mīlestībā,” saka profesore Sūzanna Brauna.
“Mīlestības un uzmanības pierādījumu meklētāji brīvdienas uztver kā apliecinājumu attiecību progresam un kļūdaini uzskata, ka kopīgi pavadītais atvaļinājums norāda uz attiecību ilglaicīgumu,” stāsta profesore. “Šie cilvēki analizē katru detaļu un spriež par attiecībām, vadoties pēc tā, kas notiek vai nenotiek, kas tiek vai netiek pateikts, un baidās, ka gadījumā, ja attiecības nesniedz visu gaidīto, tās ir lemtas neveiksmei.”
“Tā kā šie cilvēki neprot dzīvot citādi, viņi nopietni apdraud gan savas esošās attiecības, gan iespējas veidot jaunas. Viņi pieķeras katram trūkumam, ir neizlēmīgi, kļūst noslēgti vai kašķīgi. Viņi izmanto katru iespēju, lai radītu distanci.”
“Daudzu pāru attiecības kļūst nestabilas, jo, baidoties, ka visu cerēto iegūt neizdosies, cilvēks no attiecībām ar partneri vairs negūst neko. Piemēram , Pateicības dienas, Ziemassvētku un Jaunā gada svinības ir trīs pārbaudījumi, kas seko cits citam.”
“Vajadzētu skaidri apzināties savas bailes un šaubas, taču nav vēlams rīkoties to iespaidā. Atļaujieties reizēm justies neērti, nebūt ideāls un neplānot nevainojamas brīvdienas. Necentieties būt perfekts. Esiet tāds, kāds jūs esat. Tikai tā jūs sapratīsiet, ka bailes ir nepamatotas, un beidzot jums būs iespēja iegūt to, ko patiesi vēlaties.”
Bailes, kas rodas, satiekoties ar jauniem cilvēkiem vai uzstājoties plašākas publikas priekšā, ietekmē deviņus no desmit cilvēkiem. Pētnieki ir atklājuši, ka, iepriekš vizualizējot šīs situācijas sev vēlamā veidā un iedomājoties savu lomu pozitīvi, lielākajai daļai cilvēku stresa līmeni izdodas krietni samazināt.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!