“Kompensējošās” attiecības parasti tiek uzsāktas tūlīt pēc tam, kad izirušas iepriekšējās nopietnās attiecības, vai arī jau pirms šo attiecību iziršanas. Ar šo “kompensāciju” problēma ir tāda, ka tā neatvēl laiku skumjām par zaudējumu un gūto emocionālo brūču sadziedēšanai.
Vai “kompensējošās” attiecības ir neveselīgas?
Šādām situācijām ir raksturīgs jūtu un emociju mudžeklis. Dažkārt jūtas, kuras tev bijušas pret līdzšinējo partneri, tiek tieši pārnestas uz jauno draugu, un rodas ilūzija, ka esi atradusi pilnīgi “citādu” cilvēku, lai gan patiesībā viņš ir ļoti līdzīgs tavam bijušajam partnerim. Bieži vien problēmas, kuru dēļ izjuka tavas iepriekšējās attiecības, atgādina par sevi ar jaunu sparu jaunajās attiecībās.
“Kompensējošās” attiecības kalpo noteiktam mērķim – pasargāt salauzto sirdi, kas sāp pēc ļoti svarīga cilvēka zaudējuma. Kā liels spilvens šādas attiecības mūs pasargā no kritiena traumas, kuru izjūtam, kad tiek pārrautas kādas dziļi nozīmīgas saiknes. Šīs attiecības var būt veselīgas, ja vien tu apzinies, kādam mērķim tās kalpo, un nesasteidz attiecību attīstību ar jauno partneri. Taču ja tu šiem apstākļiem nepievērs uzmanību, “kompensējošās” attiecības var kļūt neveselīgas.
Iespējamās problēmas:
Cerības, ka tavs jaunais partneris ar uzviju kompensēs līdzšinējo attiecību trūkumus. “Tā kā mans bijušais draugs mani krāpa, no tevis es vēlos simtprocentīgas garantijas, ka būsi man uzticīgs 24 stundas diennaktī.”
Prasība pēc nopietnu attiecību solījumiem. “Mans bijušais draugs draudzējās ar mani trīs gadus, un tā arī nesaņēmās bildinājumam, tāpēc no tevis es gaidu saderināšanās gredzenu sešu mēnešu laikā, ja ne, vari būt brīvs”.
Slimīgas bailes un nemiers par attiecībām. “Pēc tā, ko bijušais draugs man nodarījis, man regulāri jāpārbauda, vai tu patiešām vēl mani mīli, pat ja tas tevi padara traku.”
Sasteigtas attiecības. “Kompensējošās” attiecības ļoti bieži attīstās pārāk strauji, it kā cenšoties “pārliecināties”, ka šoreiz izdosies.
Vislielākais “kompensējošo” attiecību risks ir tas, ka pēc tam, kad tās savu uzdevumu ir izpildījušas, tas, kuram bija vajadzīga šī kompensācija, pamet jauno partneri, sagādājot ciešanas viņam. Ja tu draudzējies ar kādu, kuram nesen izjukušas iepriekšējās attiecības, neaizmirsti par šādu attiecību bīstamību. Neļauj viņam diktēt attiecību attīstības tempu, citādi vari palikt viena ar salauztu sirdi. Nesteidzies, ļauj attiecībām attīstīties lēnām, un parūpējies par savu emocionālo komfortu (t.i., izveido labu atbalsta sistēmu).
“Kompensējošās” attiecības var izrādīties gluži veiksmīgas, ja vien jūs abi ar partneri spēsiet izveidot patiesi mīlestības un uzticības pilnu tuvību.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!