Tādi cilvēki, kas ne no kā nebaidās, neeksistē. Visi no kaut kā baidās. Un pat varoņi baidās dzīvot un mirt. Pēc speciālistu domām, sievietēm baiļu sajūta ir īpaši izteikta. Bet varbūt vienkārši mēs nekaunējamies to atzīt? Noskaidrosim, no kā tad sievietes baidās.
Palikt viena
Simptomi: tev bail, ka nespēsi ilgi noturēt sava vīra uzmanību, varbūt viņš atradīs citu…Iespējams, šīs bailes parādās īslaicīgi, tomēr pastāv. Ja tev šobrīd nav vīrieša, tad ir bažas, ka visu mūžu tā arī nodzīvosi viena pati. Ja dzīve tevi aizvedusi uz citu pasaules (valsts) malu, tad baidies palikt bez draugiem un draudzenēm. Kāpēc tās rodas? No tā, ka cilvēks nevar ilgi būt viens. Tikai reti eksemplāri jūtas labi, kad viņiem blakus neviena nav. Jebkurš psihoterapeits atzīs, ka tā ir sava veida novirze. Un sievietes atšķirībā no vīriešiem pirmām kārtām sāk uztraukties par to, lai tikai nepaliktu vienas. Bez vīrieša un sabiedrības – kā bez gaisa. Kā cīnīties? Bailes no vientulības ir veselībai bīstama lieta. Tāpēc labāk rīkoties, nekā sēdēt un baidīties. Ja nav vīrieša – ielieciet avīzē vai internetā iepazīšanās sludinājumu. Ja ir – novērtējiet to. Sirds tevi nemānīs, un tu jutīsi – mīl viņš tevi vai nemīl. Bet īstenībā – mīliet vairāk pašas sevi. Un, lai atrastu vairāk draugu, cilvēkos der vairāk saskatīt viņu labās īpašības.
Zaudēt darbu
Simptomi. Tev bailes no vismazākajām šefa dusmām. Kad tev ir daudz uzdevumu, tad ķeries klāt visiem… un nepaspēj laikā. Tev gribas pierādīt bosam, ka esi labāka par citiem, ka esi pelnījusi šo darbu, pat vēl labāku. Rezultātā tu paliec darbā ilgāk, ņem darbu līdzi uz mājām… Un rezultāts – hroniska noguruma sindroms, nogurums, bezmiegs u.tml. Kur rodas? No pieredzes. Ja jums kaut reizīti ir gadījies sēdēt mājās bez darba, tad, kad dabūsiet jaunu darbiņu, arī jūs šīs bailes piemeklēs. Kā cīnīties? Baiļu nav tikai divos gadījumos: ja jūs zināt, ka jebkurā brīdī varat dabūt citu darbu, vai arī, ja zināt, ka jūs savā specialitātē esat labākā un jūs visur gaidīs atplestām rokām. Lai atbrīvotos no bailēm, tiešām jākļūst par lielisku speciālisti savā jomā. Jāiegūst pārliecība par sevi. Ir vēl viens veids, kā nostiprināties savā darbā, tiesa gan – ne visai godīgs: panākt, ka tikai jūs zināt dažus firmas noslēpumus. Tad jūs uzreiz kļūsiet neaizstājama.
Zaudēt bērniņu
Simptomi. Jūs ar bailēm pielavāties pie bērniņa šūpulīša un ieklausāties viņa elpošanā. Jums liekas, ka viņš neelpo (kas, protams, tā nav). Jums bail aiziet līdz veikalam pat tad, ja pie bērna paliek vīrs vai jūsu mamma. Kur rodas? Daba mūs ne jau velti ir apveltījusi ar mātes instinktu. Pirmie bērniņa gadi taču ir atkarīgi no mātes, un viņš var izdzīvot, tikai pateicoties viņai. Tieši šis instinkts mūs neliek mierā ne dienu, ne nakti. Un prātā nāk stindzinoši nostāsti par to, ka daudzi zīdaiņi pirmajos mēnešos miegā var nomirt… Kā cīnīties? Atcerieties, ka arī jūs kādreiz bijāt zīdainis un izdzīvojāt tieši tāpat kā miljardiem citu bērnu. Un jūsu mamma un vīrs nav tik stulbi, lai nepasargātu savu mazuli. Turklāt – jo vecāks būs jūsu bērniņš, jo retāk jūs klausīsieties viņa elpošanā.
No dzemdībām
Simptomi. Iedomājoties, ka varētu būt stāvoklī, jums uzmetas auksti sviedri. Savā atmiņā pārcilājat stāstus par neveiksmīgām, garām, mokošām dzemdībām. Ar briesmām uzlūkojat citas sievietes, kuras ir tikko dzemdējušas. Jums pat ir bijusi doma adoptēt bērniņu, lai tikai nebūtu jādzemdē pašai. Kur rodas? No sieviešu stāstiem un televīzijas seriāliem. Dzemdības tiešām neizskatās pārāk estētiski, un dzemdējošas sievietes kliedzieni liek domāt, ka tas ir ļoti sāpīgi un briesmīgi. Kā cīnīties? Palūkojieties apkārt! Tūkstošiem sieviešu dzemdē ne tikai vienu reizi vien! Ja tas būtu bijis tik briesmīgi, tad diez vai viņas piekristu dzemdēt pat otru reizi. Jā – un kā tad jūs pati radāties šajā pasaulē? Pajautājiet savai mammai, vai tas bija tik briesmīgi? Visticamāk, ka viņa jūs nomierinās, jo dzemdību sāpes aizmirstas jau pēc pāris stundām.
No pelēm, čūskām, tarakāniem u.c. tamlīdzīgiem radījumiem
Simptomi: nu baidāties un viss. Bērnībā vispār tas likās pilnīgs murgs – nereti zēni kādreiz izklaidējas, baidot meitenes ar šādiem radījumiem. Pieaugot šīs bailes mēdz mazināties. Kur rodas? Kas to var zināt! Varbūt kāds jūs nobaidījis bērnībā? Noteikt to var tikai psihologs. Kā cīnīties? Visvieglākais veids – nemēģināt cīnīties ar savām bailēm, bet vienkārši noķert visas mājas peles, iznīdēt tarakānus un neiet zooloģiskajā dārzā uz tropu māju. No kā baidāties jūs? Un no kā, jūsuprāt, baidās vīrieši?
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!