Satiekoties ar draudzenēm, nācās dzirdēt šādas un līdzīgas frāzes: „Citām gan ir labi, viņas vismaz ar savu nopelnīto naudu var darīt, ko vēlas” un „Man ir apnicis rauties trīs darbos, lai mums pietiktu naudas, kamēr viņš nodarbojas ar mākslu un katru mēnesi ģimenes budžetam piegādā noteiktu summu, ar kuru ir par maz.”
Starp citu, situācija, kad vīrietis ir ģimenes lielākais pelnītājs, jau sen ir mainījusies. Vīrietim nav obligāta pienākuma pelnīt vairāk. Gudras un prātīgas tās sieviņas, kuras katru dienu neskandina, ka viņas ir lielās tēvzemes varones, bet vīriņš, kurš pelna ievērojami mazāk, tāds neveiksminieks vien ir. Protams, vīrietis, kurš pelna mazāk par sievieti, nav ne neveiksminieks, ne kā citādāk sliktāks par kaimiņu Jāni, kurš savai mājsaimniecei sievai katru mēnesi kontā ieskaita dažus simtiņus tikai par skaistām acīm.
Tomēr reizēm sievietes šķiet neizprotamas. Pirms dažiem gadiem viņas bija gatavas ar sarkaniem plakātiem iziet ielās, izkliedzot skaļus saukļus par sieviešu varēšanu, kura vīriešu dēļ tiek noslāpēta. Dažu gadu laikā sievietes ir pierādījušas, ka gandrīz visās jomās ir spējīgākas par vīriešiem. Tomēr tagad atkal ir slikti. Pierādījušas sev un apkārtējiem, ka viņas visu var un var vēl vairāk nekā stiprā dzimuma pārstāvji, viņas sāk sūdzēties par to, ka nesaņem no vīriešiem pietiekami daudz uzmanības. Tādēļ arī rodas situācijas kā manām draudzenēm, kad viņas tomēr vēlētos, lai vīri pelna vairāk.
Šķiet, ka situācija, kad vīrs vai draugs pelna mazāk, nav nekas neparasts. Tomēr ir daudz sieviešu, kurām tas šķiet nepieņemami.
„Es nemaz nekaunos no tā, ka reizēm izsaku vēlmi, lai viņš pelnītu vairāk. Domāju, ka būtu tikai normāli, ja arī viņš sāktu domāt par to, kā palielināt ģimenes budžetu. Man nav nekas pret to, ka viņš pelna mazāk, tomēr vēlētos, lai viņš izrādītu vismaz kaut kādu iniciatīvu. Piemēram, es strādāju trīs darbos, lai tikai spētu normāli uzturēt mūsu ģimeni. No manas algas tiek nomaksāts dzīvoklis, telefona rēķins, mašīnas līzings, degviela, pērkam pārtiku, apģērbu utt. Viņa algas pietiek tikai tam, lai viņš atdotu vecus parādus par auto līzingu un nopirktu sev šo to. Ja, piemēram, es pērku kurpes par piecdesmit eiro, viņš sev pērk divas vai trīs reizes dārgākas. Gandrīz katru mēnesi piecas dienas pēc algas naudas viņa makā vairs nav. Ko darīt? Es kā mīloša sieva turpinu par visu maksāt. Tomēr vēlētos, lai viņš vismaz izrādītu kaut nelielu interesi papildu darba atrašanā, bet nē. Viņš taču ir mākslinieks, ” sacīja viena draudzene.
Arī otrai bija ko piebilst. Viņa vēlētos, lai arī viņas draugs atrastu kādu veidu, kā nopelnīt nedaudz vairāk: „Es arī paralēli strādāju vairākos projektos, lai tikai spētu pienācīgi mūs uzturēt. Daži darbi, ko man nākas veikt, nav nebūt tik patīkami un nesniedz man nekādu emocionālu gandarījumu, tieši otrādi. Bet ko darīt? Naudiņa kaut kā ir jāpelna. Es tikai nesaprotu savu draugu, kurš strādā vienā no lielākajiem laikrakstiem un uzskata, ka viņam pietiek ar noteiktu naudas summu. Ja viņam pietiek, kāpēc viņš regulāri aizņemas no manis? Man nav žēl viņam iedot naudu, bet es tomēr vēlētos, lai viņš kādreiz iedotu arī man. Iespējams, ka tās, kuras dažus gadiņus nav bijušas pilnīgi patstāvīgas un tās, kuras vēl nav izpildījušas praksē pirms vairākiem gadiem izslavēto „visu varu pati” saukli, nepiekritīs un sacīs, cik lieliski ir pelnīt vairāk par vīru. Pamēģiniet padzīvot ar vīrieti, kurš ne tikai pelna mazāk, bet neuzskata par vajadzīgu pelnīt vairāk un atļaujas prasīt naudu no tevis.”
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!