Viena no sieviešu visbiežākajām sūdzībām ir: „Man liekas, ka mēs runājam divās dažādās valodās.” Tā, protams, ir tikai metafora, bet tā parāda psiholoģiskās atšķirības starp vīrieti un sievieti. Uzziniet, kā mums savā starpā sarunāties, lai izvairītos no pārpratumiem un konfliktiem.
Noteikti, ne viena vien sieviete ir sastapusies ar situāciju, ka viņa emociju uzplūdā izliek uz āru visu savu sirdi un dvēseli, bet pretī no vīrieša saņem neizpratni un frāzi: „Cik tu daudz vari runāt!” Taču nesteidzieties vīrieti apsūdzēt par bezsirdību, nevēlēšanos uzklausīt, saprast un pažēlot. Viņi arī ir ļoti emocionāli – tikai savā veidā. Jau no seniem laikiem vīrietis ir mednieks, gādnieks un aizstāvis. Šī informācija vīriešiem ir jau gēnos. Un, ja vīrietis ir aizstāvis, viņš nedrīkst būt vājš. Tieši tāpēc vīrieši nevar atļauties būt tikpat atvērti kā sievietes, nevar izpaust tik atklāti savas jūtas.
Un vēl – medniekam jāprot kontrolēt jebkura situācija un jāsaglabā vēss prāts. Interesanti, vai vīrieša valoda atšķiras no sievietes valodas? Sieviešu maniere izteikties būtiski atšķiras no vīriešu izteiksmes veida. Jūs varat emocionāli runāt, raudāt, kliegt, bet mīļotais vīrietis tikai skatās uz jums – it kā runātu ar citplanētieti. Taču viņš, nabadziņš, nav vainīgs, ka nesaprot sieviešu valodu. Tieši tā – ir „vīriešu valoda” un „sieviešu valoda”. Ja jūs, sievietes, vēlaties tikt saprastas, tad šis un tas būs jāiegaumē.
Pirmais likums
Ja jūs vēlaties par kaut ko aprunāties, tad tēmai jābūt skaidri formulētai. Sievietēm patīk tādas frāzes kā „parunāsim par mūsu attiecībām”. Vīrietim tas izklausās pārāk vispārīgi, nesaprotami – tāpēc uztraucoši! Vīrietis sarunas laikā var just, ka no viņa tiek gaidīta kaut kāda noteikta rīcība, bet viņš nezina, kāda. Viņš jūt, ka nav spēles noteicējs. Tas rada nepārliecinātību par sevi un rada lieku satraukumu. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka mēs, sievietes, esam pārāk orientētas tieši uz pašu sarunas procesu, bet vīrieši – uz tās rezultātu. Bet kāds gan var būt rezultāts tēmā „par mūsu attiecībām”? Daudz vērtīgāk ir savas sarunas tēmu konkretizēt līdz pēdējam, piemēram: „Parunāsim par to, kāpēc mēs nevaram aizbraukt pie manas mammas?” vai „Vai tu nevarētu paskaidrot, kāpēc tev ir tik sarežģīti iznest gružus?”
Otrais likums
Jebkura saruna ar vīrieti ir jānobeidz ar konkrētiem secinājumiem. Tukša salmu kulšana vīriešiem ir pilnīgi nesaprotama. Atcerieties, vīrietis nav orientēts uz procesu, bet gan uz risinājumu. Viņi neprot izteikt vārdos visu, ko domā, kā to parasti prot sievietes, viņi tikai pasaka galavārdu – rezultātu. Tāpēc, ja jūs vēlaties, lai vīrietis jūs saprot un normāli, sakarīgi reaģē, nevis atslēdzas pēc divām jūsu monologa minūtēm, jums jāprot katru savu domu pabeigt ar kādu konkrētu secinājumu vai risinājumu.
Trešais likums
Neizvēlieties izteicienus, kas aizskar vīrieša pašlepnumu. Nekādi pārmetumi par viņu trūkumiem nav pieļaujami! Vēl bīstamāk mīļoto ir salīdzināt ar kādu citu vīrieti. Vīrieši ir daudz jūtīgāki nekā sievietes, ja viņus slikti novērtē.
Ceturtais likums
Kontrolējiet savas emocijas, centieties tās demonstrēt pēc iespējas mazāk. Bieži vien, mēģinot dalīties savās jūtās ar partneri, jūs pēkšņi pamanāt, ka viņš garlaikojas un viņu neinteresē jūsu emocijas. Kāpēc? Vīrietis no jums gaida, ka jūs situāciju aprakstīsiet pāris svarīgos vārdos. Pāris vārdu vietā viņš dzird no jums garu monologu „par un ap problēmu”. Tas vīriešus kaitina – ticiet. Ir vēl kāds iemesls, kāpēc vīriešiem nepatīk uzklausīt sieviešu emocionālās žēlabas. Lieta tāda, ka sievietes bieži vien stāsta par savām problēmām, liekot saprast, ka pašas ar to nav spējīgas tikt galā. Tādas situācijas stipro dzimumu ne pārāk priecē. Vīrieši kļūst neiecietīgi un nervozi. Tas notiek tāpēc, ka sieviete, izstāstot savu problēmu, visu atbildību it kā uzgrūž vīrieša pleciem. Labi, ja problēmu viņš var atrisināt, bet ja ne? Ja jums gribas pastāstīt par nepatikšanām ar priekšniecību, draudzenēm, kaimiņiem? Nestāstiet to vīrietim – viņš tāpat tās nevar atrisināt un tātad esat viņu nostādījusi nepatīkamā situācijā.
Un vēl: ja jūsu partneris klusē – tas nenozīmē, ka viņš jūs ignorē. Viņš vienkārši apdomā dzirdēto informāciju. Viņš mēģina atrast savu saikni ar to. Nav vērts viņam pārmest klusēšanu un pieprasīt tūlītēju atbildi. Pēdējais, kas būtu jāiegaumē, – vīriešiem nepatīk simt reizes dienā atkārtot vienu un to pašu frāzi, ja tā jau vienreiz ir pateikta (nav svarīgi – sen vai nesen): „Es tevi mīlu, mīlu, mīlu…” Pie tā jāpierod, kaut man kā sievietei ir zināms, cik patīkami ir šo frāzi dzirdēt. Taču jums neizdosies pat vismīlošākajam vīrietim iestāstīt, kāpēc jums ir tik svarīgi to dzirdēt visu laiku.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!