21. janvārī Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs turpina pasākumu ciklu “Kurzeme atver skapi”, aicinot piedalīties pasākumā – “Kurzemnieču galvas rotas”, kur būs iespēja uzzināt par galvassegu veidošanās vēsturi un pielietojumu.
Plkst. 11 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 notiks lekcija, kurā Kurzemes tautastērpu eksperte Lia Ģibiete skaidros cepuru, lakatu un vainagu nozīmi dažādos Kurzemes novados.
Viņa stāstīs ne tikai par galvas rotu izvēli un valkāšanas tradīcijām, bet arī dalīsies pieredzē par galvassegu darināšanas iespējām no mūsdienu materiāliem.
Savukārt, plkst. 12 sāksies radošā darbnīca, kurā tiks dota iespēja praktiski apgūt dažādu veidu Kurzemes vainagu darināšanas paņēmienus. Radošās darbnīcas vadītāja Astra Dzērve demonstrēs arī Nīcas un Nīgrandes īpaši sarežģīto vainagu darināšanu, kā arī ieteiks piemērotākos materiālus vainagu darināšanai.
Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete sadarbībā ar Liepājas muzeja krājuma speciālisti Antru Brakši izveidojušas ekspresizstādi, kurā eksponēti Kurzemes meitu vainagi, sievu cepures un zīda lakati.
Izstādē būs iespēja apskatīt arī Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” meistares Zigrīdas Mucenieces darinātās sievu cepures. Izstāde bez maksas būs apskatāma Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā no 19. janvāra līdz 22. janvārim.
Lekcijas dalības maksa 2 EUR, bet dalība radošajā darbnīcā – 5 EUR. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29144696.
Zane Goldmane
Liepājas muzeja muzejpedagoģe