Kaneloni makaronu izmantošana mūspusē ir iecienīta daudzās ģimenēs, tāpēc nolēmām par resnajiem makaroniem pastāstīt arī šeit, jo to gatavošanas tehnoloģija ir visai plaša. Varam pildīt gan sausus makaronus, gan tos nedaudz novārīt, daudz kas atkarīgs arī no preces ražotāja izvēlētā kaneloni makaronu garuma. Tos noteikti varam paši sagriezt īsākos gabalos, tāpat, parasti izvēlāmies to gatavošanu vai nu sarkanajā vai baltajā mērcē.
Izmantosim 250 gramus kaneloni makaronus, 400 gramus maltu gaļu (šoreiz jaukta cūkas un liellopu), 1 sīpolu, 1 burkānu, 300 ml saldo krējumu, 30 gramus sviestu, 2 karotes miltus, sāli, piparus un muskatriekstu.
Šoreiz pildīsim nedaudz novārītus kaneloni makaronus. Liekam katliņu uz uguns, pievienojam nedaudz sāls un novārām makaronus, kamēr tie kļūst nedaudz mīkstāki. Parasti tās būs ap 5 minūtēm, pēc tam nokāšam, atdzesējam zem auksta ūdens ar mērķi, lai tie nesaliptu. Šajā brīdī varam izvēlēties sev vēlamo makaronu garumu un tos atbilstoši sagriezt.
Pannā izkausētos 15 gramos sviesta apcepam smalki sarīvētu burkānu un sīki sagrieztu sīpolu. Apmaisām, pēc aptuveni 5 minūtēm pievienojam malto gaļu, sāli, piparus, apmaisot cepam vēl aptuveni 15 minūtes jeb, kamēr gaļa maina krāsu un liekais šķidrums notvaiko. Svarīgi ir sekot, lai neveidotos lielāki gaļas kunkuļi.
Ja makaroni ir tik daudz atdzisuši, ka tos var ņemt rokās, sākam pildīšanu un izvēlāmies starp pildīšanu vairākās mazās vai vienā lielā cepamformā. Kad makaroni sapildīti un izkārtoti cepamformā, ķeramies pie mērces gatavošanas. Atlikušos 15 gramus sviesta izkausējam pannā, pievienojam un aktīvi iemaisām miltus, pielejam saldo krējumu, samaisām, lai nebūtu kunkuļu, pievienojam sāli, nedaudz malta muskatrieksta un nepārtraukti maisot sagaidām, kad mērce pietiekoši sabiezē.
Sagatavoto mērci pārlejam cepamformas saturam, liekam to līdz 170 grādiem uzkarsētā krāsnī un pēc 20 – 25 minūtēm ēdienam vajadzētu būt gatavam.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!