Ziemas vidus ir īstais laiks, lai apgūtu ko jaunu. Pamēģināt pārliecināties un novērtēt guvumu. Paturēt savā rīcības lokā, ja noderējis.
1. Iepriecināsim sevi un citus
Ziema ir dvēseles pārdzīvojumu laiks – mācāmies būt harmonijā ar sevi. Labi noder tā dēvētais saulītes vingrinājums. Aizveram acis un it kā ielūkojamies savā sirdī. Iedomājamies, ka tur atrodas silta saulīte, kas staro, smaida. Sūtām to pasaulē – pie cilvēka, kuru vēlamies iepriecināt. Kaut vai, runājot pa telefonu, domās izsūtām otram šādu smaida stariņu. Sajutīsim, ka dialogā kaut kas mainās. Jo biežāk šādu saulīti kādam veltīsim, jo saņemsim vairāk citu saulīšu gaismu.
2. Sauksim talkā dabu
Pavirpinām rokās dzīvas sēklas – kastaņus, zīles, zirņus, pupas. Tajās ir informācija par augšanu, izdošanos, ražu, bagātību un veiksmi, ko šādi varam uzņemt. Turklāt vienlaikus aktivējam arī enerģētiskos punktus plaukstās.
Ja pēc slimības vai pārslodzes māc liels nogurums, saberam kastē uzkarsētus priežu čiekurus, uzklājam lina dvielīti un kārtīgi pamīdāmies. Slimība vienmēr ir atgādinājums par kādu nepareizu rīcību vai domās paustu attieksmi. Klausoties lūstošo čiekuru troksnī, salaužam to, kas kavējis dziļāk ielūkoties sevī.
3. Sildīsim emocijas
Daudzus kaitina amerikāņu filmās nebeidzami skandinātais es tevi mīlu. Taču šis teikums var kļūt par buramvārdiem, ja skan no abām pusēm un tiek bieži atkārtots. Mīļuma vārdi ir jādaudzina. Tie piemet malku ugunij. Ja tie abu sacīti un nāk no sirds dziļumiem, ir kā turpinājuma zīme. Kā divas pagales – noliktas paralēli, tās nedeg. Jābūt sakrustotām. Es tevi mīlu! – un uzšaujas liesma.
4. Pārbaudīsim – smaržo vai smird?
Viens no veidiem, kā pārliecināties, vai šis ārstniecības augs mums tiešām der – uzliekam to uz rokas. Ja smarža pastiprinās – labvēlīgs. Ja aromāts nemainās – augs izmantojams, bet dziednieciskā iedarbība būs neliela. Turpretī, ja rodas sajūta: droga nelāgi ož, organisms nav gatavs ar to sadarboties.
5. Izmēģināsim mēdīšanos spogulī
Sejas vaibstīšanu un šķobīšanos parasti uzskata par slikto toni. Taču, brīvi ļaujoties visām emocijām, kas cilvēkam lemtas, tās nesablīvējas veselības traucējumos.
Žokļa izvingrināšana smejoties ir viens no labiem imunitātes stiprināšanas veidiem. Mēdīsimies, vaibstīsimies, savilksim lūpas tūtiņā, plati smaidīsim – tas viss nāk par labu veselībai. Varbūt gan ne visu to darīsim publiski, taču mājās pie spoguļa – pēc sirds patikas!
6. Padzersimies neparasti
Tagad valda sudraba enerģija, ziemas spēks. To satur arī ledus. Glāze ūdens, ko iegūst, izkausējot tīru ledu (ja pie tāda iespējams tikt), palīdz sakārtot domāšanu. Pirms lietošanas to vajag uzsildīt. Dzerot pie sevis sakām: tas mundrumam, tas veselībai, tas skaistumam, tas prāta asumam.
7. Vingrosim citādāk
Izkustēties iespējams pat vannā! Tas īpaši derēs cilvēkiem gados – slodze locītavām mazinās, mugurkaulam nav jātur ķermeņa svars. Noteikti gan jāpaliek apakšā dvielis, lai nepaslīdētu. Vispirms izapļojam pēdas, tad virzām tās kā mašīnas logu tīrītājus – uz vienu un otru pusi. Pēc tam ļoti lēnām saliecam kāju celī, vienlaikus ievelkot vēderu.
Pabraucam ritenītī – lēni, ne sparīgi izvingrinot kājas. Vienlaikus saspiežam dibena vaidziņus un ievelkam nabu. Pēc tam sasprindzinām augšstilbu muskuļus un iegremdējam kājas ūdenī. It kā niecīgas kustības, taču tās labvēlīgi ietekmē locītavas un stiprina muskuļus, aktivē asinsriti un veicina labsajūtu.
8. Izbaudīsim kustību
Dzīvot nozīmē būt kustībā. Tās ir lieliskākās zāles pret ziemas miegainību, gurdumu un skumjām. Taču dvēseles lidojums iespējams vienīgi tad, ja viss notiek no sirds, ar prieku, aizrautību un vieglumu. Vai tas būtu treniņš sporta klubā, slīdēšana ar slēpēm pa mežu, aktīva pastaiga vai brišana pa kupenām, allaž izbaudām atdošanās prieku. Ļaujamies.
9. Izmantosim ziemas labumus
Staigājot pa mežu, der paskatīties, ko daba piedāvā ziemā. Pastumdām kupenas un nogriežam pa brūkleņu un melleņu zariņam, aveņu un kazeņu kātiņam, atrodam kādu kadiķa asumiņu, bērza zara posmiņu… To visu mājās aplejam ar karstu ūdeni, īsu brīdi ļaujam ievilkties un baudām. Šādā tējā ir daudz vērtīgu vielu, tā palīdz attīrīt organismu.
10. Apgūsim pareizu gulēšanu
Lai miegs būtu pilnvērtīgāks, noderīgi ir kopt bioritmu. Arī cenšoties iet gulēt un mosties katru dienu apmēram vienā un tai pašā laikā. To der ievērot arī brīvdienās, nevis atļauties snaust līdz pusdienlaikam. Pietiek, ja guļam dabas paredzētās septiņas vai astoņas stundas diennaktī.
11. Mācīsimies izpaust emocijas
Ja domājam, ka ģimenē drīkstam būt tikai mierīgi un smaidoši, izpaust tikai pozitīvās emocijas, tad jājautā – kur liekam visas pārējās? Ja esam dusmīgi, tas ir signāls: kāds ir pārkāpis manas robežas, esmu aizskarts, aizvainots. Dusmas nedrīkst vienkārši noliegt, jo tām ir milzīgs spēks. Ja tās aprokam sevī, agri vai vēlu radīsies veselības problēmas. Šo emociju iespējams izpaust lietderīgāk – izmazgāt grīdu, nospodrināt spoguļus, izvingroties. Pārvērst fiziskā vai radošā aktivitātē, tātad ārējā enerģijā.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!