Saldo papriku daudzveidība mūs nekad nebeigs mulsināt ,jo tās mēdz atšķirties gan pēc krāsas , gan pēc formas , gan garšas un pat nosaukuma . No padomijas laikiem daudzi to joprojām turpina dēvēt par Bulgāru piparu , no Rietumiem ienācis nosaukums Kapsikums ,bet kā vispierastāko , mēs esam pieņēmuši šī dārzeņa nosaukumu Paprika , lai gan citviet pasaulē papriku pazīst tikai kā Kapsikuma paveidu , kas ir atvasināts no čilli piparu saimes. Ja vēlamies būt pavisam latviski , tad visprecīzāk tas vienmēr ir bijis un paliks Saldais pipars !
Piparu , kuru saucam kā Paprika , šodien arī pildīsim . Lai jūs nemulsina attēlos redzamie tomāti , tos varam pildīt vai nepildīt pēc pašu izvēles , bet receptē mums vajadzēs tomātu mīkstumu , kuru varam aizstāt gan ar pastu ,gan sulu . Tātad , vajadzēs 8 paprikas , divus tomātus , vienu sīpolu , 400 gramus maltas liellopu gaļas , pusi glāzes rīsu ,zaļumus ( dilles, pētersīlis) pa tējkarotei ķimenes , sāls un maltos piparus.
Vispirms, protams , sagatavojam papriku – nogriežam augšu , iztīrām vidu no sēklām un nomazgājam .Novārām rīsus . Sīpolu vajadzēs sakapāt smalki , tapēc ērtāk būs tos sablendēt .Traukā liekam malto gaļu , sasmalcinātos sīpolus , tomātu mīkstumus ,pievienojam sali , piparus un ķimenes , pieberam rīsus , sakapātos zaļumus un nedaudz tomātu pastas .Visu rūpīgi samaisām viendabīgā masā.
Noslēgumā varam izvēlēties tradicionālo veidu , kurā papriku piepildām ar gaļas masu un liekam katliņā vārīties tīrā ūdenī , bet varam izvēlēties arī citām tautām tradicionālo , kad pildītu papriku pasniedz galdā kā zupu un papriku vāra iepriekš sagatavotā buljonā (kā tas redzams attēlos) . Abos variantos , vārīšanās laiks būs 30 – 40 minūtes un visos variantos , pildītu papriku no šķidruma nenokāš , bet pasniedz uz šķīvjiem no katla , ar karoti , arī dziļākā traukā un ēdāji uz saviem šķīvjiem to liek paši.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!