Matu griezumam un frizūrai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par matu izkrišanas un plānu matu cēloņiem , bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām frizūru idejām.
Sākumā vajadzētu pastātīt par savu problēmu frizierim, jo viņš spēj novērtēt situāciju un sniegt padomu. Noteikti var veikt matu un galvas ādas stāvokļa datordiagnostiku, ar kura palīdzību ir iespējams atklāt jebkuru galvas ādas un matu problēmu, un atrast risinājumu.
Nopietnāka problēma ir androgēnā jeb ģenētiskā matu izkrišana, kas sastopama gan vīriešiem, gan sievietēm. Šo izkrišanas veidu izraisa androgēno hormonu (dzimumhormons – testosterons) līmeņa paaugstināšanās. Androgēnie hormoni veidojas arī sievietes organismā.
Cilvēki, kas cieš no androgēnās alopēcijas pamanīs, ka viņu mati kļūst plānāki. Izkritušo matu vietā parasti jauni mati neveidojas, it sevišķi pakausī, un veidojas plikgalvība. Vīriešiem parasti mati sāk izkrist pieres apvidū vai arī pakausī. Sievietēm parasti novērojama vispārēja matu paretināšanās. Androgēna alopēcija notiek hormona testosterona ietekmē, kad nokļuvusi folikulu šūnās, izmainās olbaltumvielu sintēze. Tādēļ mati kļūst plānāki un vājāki. Novērots, ka vīrieši biežāk cieš no androgēnas alopēcijas nekā sievietes. Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”2363″ gal_title=”mati553″]