Pirms kāda laika publicējām recepti ābolu čipsiem, kurā uzsvērām, ka veikalos maza to paciņa maksā diezgan dārgi un vairāki mūsu lasītāji to komentēja, ka ābolu kaltēšanai izmantotā elektrība maksās vēl dārgāk. Protams, ja cepeškrāsnī liksim tikai nedaudz ābolu, tas būs diezgan nepraktiski.
Jāatceras arī, ka šādai ābolu gatavošanai ir ļoti sena vēsture un arī mūsdienās vispraktiskāk kaltēt ābolus būs lauku plītīs, tomēr arī tam ir savi mīnusi, jo pārāk augstā temperatūrā āboli vienkārši izvārīsies savā sulā. Neskatoties uz visu ievadā minēto, ja nolemsiet kaltēt ābolus cepeškrāsnī, svarīgi ir atcerēties, ka derēs visu šķirņu āboli, bet ļoti rūpīgi vajag iztīrīt pat vismazākos iepuvumus tajos.
Ābolus kārtīgi nomazgājam, notecinām ūdeni, saliekam uz dvieļa un nosusinām, izgriežam serdes, sagriežam plānās šķēlītēs un nesteidzoties kārtojam cepešpannā. Svarīgi ir izkārtot tā, lai šķēlītes neklātos viena uz otras, jo tas būtiski var kavēt kaltēšanas procesu.
Praktiski būs, ja izmantosim vairākas cepešpannas un maksimāli aizpildīsim cepeškrāsni. Pat neskatoties uz tehnoloģiski pārdomātākām krāsnīm, kurās iebūvēti gaisa plūsmas regulētāji, krāsns durtiņās atstāsim vismaz nelielu spraugu, lai pārmērīgais mitrums krāsnī uzkavētos pēc iespējas mazāk.
Kaltēšanas laiks var aizņemt 2 – 3 stundas, bet to nekādi nesteidzinām ar augstāku temperatūru. Optimālais režīms varētu 60 grādi, bet var arī zemākā temperatūrā un sekot krāsnī notiekošajam, lai āboli nepiedegtu. Noteikti varat kaltēšanu kādā brīdī apturēt, atstāt ābolus izslēgtā krāsnī un, ja šķiet, ka nepieciešams vēl pakarsēt, procedūru varat atkārtot.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!