Nogatavojoties vienlaikus ar zemenēm, ķiršiem un citām dārza ogām, ērkšķogām pati daba lēmusi kļūt par otršķirīgām ogām, jo grūti ir iedomāties sevi sēžam dīvānā un baudot tieši šīs ogas, ja blakus būs citas ogas. Arī ērkšķogu lasīšana ir gana nepateicīgs process dēļ ērkšķiem, tāpēc bieži vien naškošanās aprobežojas ”no krūma mutē” procesā.
Protams, nav noliedzama šo ”ziemeļu vīnogu” vērtība organismam un katram no mums būs savi iemīļotākie ērkšķogu kārumi, bet šoreiz nolēmām atgādināt par to, kas ir Latvijas olīvas un piedāvājam savu versiju ērkšķogu marinēšanai.
Izmantosim 1 kg ērkšķogu, saujiņu ķirša lapu, 10 krustnagliņas un 10 smaržīgo piparu zirnīšus, bet marinādei vajadzēs 1 litru ūdens, 4 karotes cukura, 1 karoti (ar kaudzīti) sāls un 2 tējkarotes etiķa esences vai 4 – 5 karotes galda etiķa.
Vispirms apbruņojamies ar pacietību un ķeramies pie ērkšķogu ”apfrizēšanas” jeb, ar šķērēm apgriežam astītes abos ērkšķogu galos. Šādi sagatavotās ērkšķogas beram caurdurī, nomazgājam un vēlreiz apbruņojamies ar pacietību, jo tagad katra oga būs jāsadur ar tievu adatu – viens dūriens katrai ogai. Viss ogu sagatavošanas process aizņems aptuveni 1 stundu.
Nākošais solis ir burciņu un vāciņu sterilizēšana. Kad tas paveikts, varam ķerties pie marinēšanas. Šoreiz izvēlējāmies trīskāršo ogu pārliešanu. Tātad, pirmajā kārtā beram ogas burciņās, katrai pievienojam pa vienai krustnagliņai, pipara zirnītim un ķirša lapai. Pārlejam ar verdošu ūdeni un aizvākojam. Beram katliņā atlikušās krustnagliņas, piparu zirnīšus un ķiršu lapas .
Otrajā kārtā no burciņām nolejam visu šķidrumu katliņā uz visu iepriekš aprakstīto saturu, liekam uz uguns, visu novārām vēl 5 minūtes izņemam un izmetam ķiršu lapas, pievienojam sāli, cukuru un, kad abi izkusuši, lejam šķidrumu vēlreiz burciņās.
Trešajā kārtā vēlreiz pēc 5 minūtēm no burkām ūdeni nolejam katliņā, liekam katliņu uz uguns un, kad sāk vārīties, pielejam etiķi un slēdzam uguni nost. Pēdējoreiz lejam marinādi burkās, cieši aizvākojam, ietinam burciņas dvieļos vai segā, ļaujam pilnībā atdzist un liekam pie citiem ziemas krājumiem.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!