Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām tēmu par dzīvžogiem un kādus augus tiem izvēlēties, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Klasiskie un ainavu dzīvžogi. Klasiskais dzīvžogs – cieši sastādīti koki vai krūmi, kurus regulāri apgriež un nolīdzina, veidojot noteiktas ģeometriskas formas. Šāds dzīvžogs ir piemērots tiem, kam patīk simetrija un noteiktas līnijas. Populārākie augi klasiskajam dzīvžogam ir – liepas, klintenes, vilkābeles, sausserži, baltie grimoņi, akācijas, eleagni, jāņogulāji, bārbeles, kļavas (Tatārijas un krastu), kārkli, vītoli, papeles, apses, egles, kadiķi, tūjas u.c.
Lai izveidotu klasiskas formas dzīvžogu, dārzkopim būs jābruņojas ar pacietību (dzīvžoga īsto izskatu novērtēt varēs tikai 5-10 gadus pēc iestādīšanas), zināšanām un atbilstošiem instrumentiem.
Vienkāršāks ceļš – stādīt brīvi augošu ainavu stila dzīvžogu, kas daudz dabiskāk iekļaujas lielākajā daļā dārzu. Arī augu izvēle ir daudz brīvāka – bārbeles, vilkābeles, mežrozītes, grimoņi, sausserži, kārkli, kļavas, lazdas, liepas, eleagni, retēji, mahonijas, irbenes, ceriņi, spirejas, papeles, ievas, jasmīni u.c. Starp šiem dažādu augstumu kokiem un krūmiem ir ne tikai skaisti ziedoši augi, bet arī tādi, kas izceļas ar interesantām formām un dekoratīvu lapotni un zariem. Turpinājums sekos!