Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā turpinām par augu enerģētisko spēku vasaras saulgriežos, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Īstās lauku mājās, kur aizvien ūdens tiek smelts no akas, svarīgi pielabināt valgmes āderi. To var panākt, iestādot puķes ar ziliem ziediem vai sudrabainām lapām, piemēram, petūnijas, dievkociņš, īrisi un kaķumētra. Šim nolūkam var izmantot arī putnu dzirdinātavas izveidi zilā krāsā.
Pirts slotu gatavošana. 21. jūnijs ir kā radīts, lai sagatavotu pirts slotas, tāpēc dodies plašajās ārēs un ievāc visu, kas vien var būt piemērots pirts rituāliem – bērzu, pīlādžu, ozolu un citu koku un krūmu zaļumus. Piemēram, pīlādžu zarus savulaik saplūca, sasēja slotiņās, izžāvēja un lietoja apkvēpināšanai, kad tika piemeklētas kādas likstas.
Būtībā slotiņu siešanai der jebkurš augs, ko vien var sasiet, tā var būt gan zāle, gan nezāle, taču vislabāk ievākt tos augus, kas aug mājas tuvumā. Izveidotās pirts slotiņas ieteicams iekarināt kādā tumšā, bet labi vēdinātā telpā, piemēram, mājas bēniņos vai pirts priekštelpā.
Tieši vasaras saulgriežos daba ir pilnbriedā, tāpēc arī šajā brīdī veidotās pirts slotas satur maksimāli iespējamo enerģijas daudzumu, kāds vispār ir iespējams, tāpēc šo tradīciju noteikti vajadzētu ievērot. Bērzu slota, kas ir viena no tradicionālākajām, paredzēta relaksācijai, enerģijas uzņemšanai un vispārīgai veselības atgūšanai, ozola slotas sagatavošana nodrošinās ar visspēcīgāko enerģiju. Kadiķa pirtsslotas tradicionāli tiek izmantotas cilvēka auras attīrīšanai un aizsardzībai, bet apses slotas palīdzēs atbrīvoties no satraukuma, negatīvām emocijām un skauģiem. Turpinājums sekos!