Dārziem, to dizainam un iekārtošanai veltīto aprakstu sērijā šoreiz tēma par dzīvžogiem, bet raksta beigās atkal jauna galerija ar 20 interesantām idejām dārzam.
Augšanas apstākļu ziņā vispieticīgākie ir dzīvības koki. Ja vajadzīgs norobežot gruntsgabalu, dzīvžogā var stādīt 1,5 – 2 m augstas dekoratīvās tūjas, kam nepieciešams reizi divos gados pielīdzināt dzinumus.
Ja vēlas skatu aizsegt ar vairāk nekā 2 m augstu cērpamo dzīvžogu, tas jāsaskaņo ar kaimiņu, jo tik augsta zaļā siena viņam var traucēt. Vajadzētu izvairīties no stāviem kolonnveida šķirņu kokiem, kas brīvi augošā dzīvžogā var izaugt līdz 3 – 4 m gari. Jāatceras, ka, stādot veidojamā dzīvžogā tūju sēklaudžus, tie sagādās vairāk rūpju nekā dekoratīvās formas, jo dzinumi nav izlīdzināti. Lai iegūtu skaistu dzīvžogu, galotnes un sāni tiem obligāti jāapgriež katru gadu līdz divām reizēm sezonā.
Lai dzīvžogs būtu ērti apkopjams no abām pusēm, dendroloģe iesaka kokaugus stādīt apmēram 1 m attālumā no sētas. Izvietojot pie paša žoga, izveidosies ļoti nepatīkama situācija, jo augi, plešoties plašumā, līdīs sētā. Turpinājums sekos!