Turpinot ar noderīgu informāciju , šīs matu griezumu un frizūru galerijas ievadā aizsāksim tēmu par matu izkrišanu .Ir visnotaļ normāli, ja jums dienā izkrīt 50 līdz 100 matu. Svādāk būs, ja katru rītu pamostoties, jūsu spilvens ir klāts ar matiem vai , ja jūsu matu sukā katru dienu paliek vesela sauja matu. Jums ir jānomierinās un jāķeras pie matu izkrišanas cēloņu pētīšanas
Nekrītiet izmisumā! Ir dažādi veidi cīņai pret matu izkrišanu. Normālos apstākļos matus ietekmējošie bioloģiskie procesi atrodas līdzsvarā. Mati izkrīt, jauni mati ataug vietā, – matu nomaiņa notiek vienmērīgi. Tas ir normāls, veselīgs process, kurš atspoguļo dažādas matu augšanas fāzes. Ja šīs augšanas fāzes nenotiek tā, kā tās ir sākotnēji paredzētas, var palielināties matu izkrišana. Centīsimies pastāstīt par iespējamiem matu izkrišanas cēloņiem, kā arī pastāstīsim, ko jūs varat darīt lietas labā. Gadījumā, ja matu izkrišana ilgst vairāk kā sešus mēnešus, jums vajadzētu apmeklēt dermatologu vai savu ģimenes ārstu.
Hormonu izraisīta matu izkrišana .Mūsu hormonālā sistēma ir ļoti jutīga un reaģē pat uz vismazākajām izmaiņām. Normālos apstākļos sieviešu dzimumhormons estrogēns nodrošina biezu matu augšanu. Daudzas sievietes ir piedzīvojušas sensacionālu matu apjoma pieaugumu grūtniecības laikā. Savukārt, vīrišķie hormoni (androgēni), kuri nelielos daudzumos atrodami arī sievietes ķermenī, neveicina matu augšanu. Kā vīriešu, tā sieviešu organisms stresa stāvoklī izdala vairāk androgēna. Tas var izjaukt hormonālo līdzsvaru un novest pie matu izkrišanas. Īpaši smagos gadījumos dermatologs izrakstīs anti-androgēnu līdzekli. Tomēr visbiežāk cilvēkiem vienkārši jādzīvo mazāk steidzīgu dzīvi un vairāk jāatpūšas. Arī vairogdziedzera disfunkcija var veicināt matu izkrišanu. Jūsu ārsts var paņemt asins paraugu, lai veiktu hormonu līmeņa analīzi un noteiktu, vai par matu izkrišanu ir atbildīgas vairogdziedzera problēmas.Turpinājums sekos!
mati313